מה הרופאים אומרים על אוננות יתר?

תוכן עניינים

אם בעבר לא היה נהוג לדבר על הנושאים האלה, הרי שהיום שיח על אוננות הוא שיח מקובל לחלוטין.

השיח מתנהל תחילה סביב שיעורי חינוך מיני, אך עם ההתבגרות הוא מגיע גם למחוזות אחרים, לשיח בין חברים, שיח בן בני זוג ועוד.

האוננות היא אמנם חשובה, אבל לפעמים יש אנשים שלא ממש שולטים בה, והם מגיעים למצב של אוננות יתר.

אז האם אוננות יתר היא מסוכנת? מה הרופאים אומרים על אוננות יתר? כל מה שאתם צריכים לדעת נמצא כאן למטה.

 

אוננות יתר – יש כזה דבר?

אוננות יתר היא מצב שבו האוננות מתבצעת כמה וכמה פעמים ביום. אם נסתכל על המצב הסטנדרטי, נגלה שחלק מהאנשים נוהגים לאונן פעם אחת ביום, וחלק מהאנשים יכולים להסתפק גם באוננות חד שבועית בלבד. מצב של אוננות יתר, לעומת המצבים האלו, הוא מצב הרבה יותר קיצוני.

 

מה הרופאים אומרים על אוננות יתר? אל דאגה – אתם לא נמצאים בסיכון

אם אתם יודעים שאוננות יתר היא דבר שמאפיין אתכם, אין כל סיבה לדאגה. נפתח ונגיד שמבחינה בריאותית אין שום בעיה עם אוננות יתר, והיא לא אמורה לפגוע בבריאות שלכם בשום פנים ואופן. מה שכן, אוננות יתר יכולה להביא את אותותיה מבחינה חיצונית, אז מה זה בעצם אומר?

 

אוננות יתר – גם לאיברי המין שלכם יש גבול

אוננות יתר אמנם לא תפגע בבריאות שלכם, אך היא כן יכולה להביא איתה השלכות חיצוניות כמו אדמומיות, גירוי קל בעור, ולפעמים אף נפיחות קלה באיזור איבר המין. אין כל סיבה להיבהל, משום שאוננות יתר יכולה בקלות לרדת במינונים ולהפוך לאוננות אינטנסיבית לאוננות שמתרחשת לעיתים רחוקות יותר. מה שכן, גם אם אתם נהנים מאוננות יתר, על אף ההשלכות החיצוניות שהיא עלולה להביא איתה – מבחינה בריאותית אתם בהחלט יכולים להמשיך איתה.

 

אוננות יתר – מה קורה כשהיא באה על חשבון יחסי מין עם בני הזוג שלכם?

אוננות היא אמנם דבר טוב ומספק, והיא מאפשרת לכם לפרוק לחצים ולהגיע לפורקן וסיפוק, אולם כאשר אתם נמצאים בזוגיות אתם צריכים לשים לב שהאוננות לא גוברת על האקטים המיניים המשותפים שלכם עם בני הזוג שלכם. כדאי להיות עם היד על הדופק בעניין הזה, שכן אוננות שמקבלת עדיפות על פני יחסי מין עלולה לפגוע לכם באופן ישיר ומשמעותי בזוגיות.

 

יחסי מין ואוננות עם רמות סיפוק שעוד לא הכרתם

בין אם אתם מעוניינים לשפר את האוננות שלכם ובין אם אתם רוצים להעצים את יחסי המין שלכם, אתם מוזמנים להתחיל להשתמש בחומרים שיהפכו כל זקפה לאורגזמה משגעת. שימוש במוצרי קמגרה שונים יכול להעניק לכם סיפוק ברמות שעוד לא יצא לכם לפגוש, ואם עוד לא ניסיתם אותם – זה בדיוק הזמן להתחיל. תהנו!

 

קונדום

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.