איך תזונה נכונה משפיעה על בריאות גופנו?

תוכן עניינים

מזון הוא המנוע של הגוף שלנו.

מדובר בספק האנרגיה הראשי של גופנו ולכן חשוב מאוד לספק לו את המזון הבריא והאיכותי ביותר על מנת לשמור על מערכות גופנו. סקרנים לשמוע עוד

בעניין? המשיכו לקרוא!

 

מה יש לדעת על תזונה נכונה?

תזונה נכונה הוא למעשה מזון המורכב מסיבים תזונתיים וויטמינים החיוניים לגופנו. פירמידת המזון המפורסמת מציגה באופן ברור למדי את קבוצות המזון שלהן הגוף זקוק וכמות המזון הדרושה מכל סוג. יש כמובן לשים לב שמקורות המזון שונים ומגוונים אך ניתנים לצריכה גם באמצעות מוצרים משלימים כמו הזמנת מוצרי הרבלייף שנועדו לספק לגוף את אותם הערכים התזונתיים הניתנים ממזון.

 

כיצד ניתן לצרוך תזונה באופן נכון?

תזונה נכונה נובעת בעיקר מגיוון האוכל שלנו. כך למשל מומלץ מאוד ליצור גיוון מספק של הארוחות שלנו משלל סוגי המאכלים בין אם על פי מיקומם בפירמידת המזון ובין אם על פי צבעם, צורתם, סגנון הבישול וההגשה. ככל שנגוון יותר את המזון המוצע לנו, כך נבטיח לגוף שלנו אספקה של מרכיבים חיוניים שיספקו את כל צרכיו.

דרך נוספת לאספקת תזונה נכונה לגוף היא צריכה של פירות וירקות המכילים מינרלים, ויטמינים וסיבים תזונתיים החשובים לבריאות ולמניעת מחלות. מומלץ מאוד לצרוך פירות וירקות כך שיהוו כ-60% מכלל צריכת המזון היומית שלנו.

מקור נוסף לתזונה נכונה הוא חלבונים. מדובר המרכיב הכרחי מאוד לגופנו משום שהוא משפיע דרוש לבניית רקמות ושמירה על תפקודן התקין. כך למשל, חלבונים הם במסייע הראשי להובלת חמצן בדם ואחראים בין היתר לייצור הורמונים וויסות תהליכים רבים בגוף.

 

ממה כדאי להימנע?

על מנת לספק לגופנו תזונה נכונה, רצוי להמנע מצריכת שומנים מן החי. שומנים אלו יכולים להגיע ממוצרי מזון כמו גבינות, חמאה ובעיקר משומן בשר. סוגי שומן אלו גורמים לעלייה של רמות השומנים בדם וכן להיווצרות של כולסטרול רע וסיכון ליצירת קרישי דם. עם זאת חשוב לזכור שצריכת שומנים ברמה פחותה נחוצה לגוף והיא קיימת בעיקר בצריכת מוצרים כמו שמן זית, סויה, אבוקדו, טחינה, שומשום ואגוזים.

בנוסף, מומלץ להימנע מצריכה מופרזת של ממתקים עתירי סוכר. סוכר הוא גורם ראשי להשמנת יתר ומעלה סיכון למחלות לב וסכרת עבור מי שסובלים מרגישות לסוכר באופן גנטי. החדשות הטובות הן שניתן להתרגל למשקאות לא ממותקים בקלות. באופן זה, אם תפחיתו את כמות הסוכר בקפה שלכם, תגלו שהגוף שלכם מתרגל לכמות הסוכר החדשה תוך מספר מועט של ימים.

 

סיכום,

תזונה נכונה היא המפתח לשמירה על בריאות ואורך חיים יציב. ככל שתקפידו לגוון את התזונה שלכם כך תוכלו לשמור על גופכם לאורך זמן. בשל כך מומלץ מאוד לוודא שאתם צורכים כמות מספקת של סיבים תזונתיים וערכים תזונתיים החיוניים לגופכם. כך תוכלו לשמור על גוף בריא לאורך זמן ארוך.

תפוח

 

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.