בריאות טבעית ורפואה משלימה – כל מה שרציתם לדעת

תוכן עניינים

בעידן המודרני, בו אנו עדים להתפתחות טכנולוגית אדירה בתחום הרפואה הקונבנציונלית, רבים מחפשים חלופות טבעיות יותר לשמירה על בריאותם וטיפול במחלות. תחום הבריאות הטבעית והרפואה המשלימה מציע מגוון רחב של גישות טיפוליות, המבוססות על ידע עתיק ועל עקרונות של איזון והרמוניה בין הגוף והנפש.

 

האם הרפואה הטבעית מבוססת מבחינה מחקרית?

בשנים האחרונות, אנו עדים ליותר ויותר מחקרים מדעיים הבודקים את יעילותן של גישות טיפוליות טבעיות. מחקרים אלו מצביעים על כך שרפואה טבעית יכולה להועיל במגוון רחב של בעיות בריאותיות, הן כתוספת לטיפול רפואי קונבנציונלי והן כטיפול עצמאי.

 

מהי בריאות טבעית?

בריאות טבעית היא גישה הוליסטית הרואה באדם מערכת שלמה, ומתמקדת בקידום בריאותו ורווחתו באמצעות שיטות טבעיות. גישה זו גורסת כי הגוף בעל יכולת טבעית לרפא את עצמו, וכי ניתן לסייע לו בתהליך זה באמצעות תזונה נכונה, פעילות גופנית, צמחי מרפא, טיפולים הוליסטיים ועוד. ניתן להנות ממוצרי בריאות טבעית באתר ברטיפול.

בריאות טבעית

 

מהי רפואה משלימה?

רפואה משלימה היא שם כולל למגוון גישות טיפוליות שאינן חלק מהרפואה הקונבנציונלית. גישות אלו משלבות ידע עתיק עם מחקר מדעי מודרני, ומציעות פתרונות טיפוליים יעילים למגוון רחב של בעיות בריאותיות.

טיפולים טבעיים
עולם הטיפולים הטבעיים כולל מגוון רחב של גישות, ביניהן:

נטורופתיה
גישה טיפולית זו מתמקדת באיזון הגוף באמצעות תזונה נכונה, צמחי מרפא, תוספי תזונה וטיפולים טבעיים נוספים. נטורופתים מאמינים כי שורש המחלה נעוץ בחוסר איזון בגוף, וכי ניתן לרפא אותו באמצעות חיזוק מערכת החיסון, שיפור תהליכי העיכול והטמעת רכיבים תזונתיים חיוניים.

רפואה סינית
גישה טיפולית עתיקה זו מבוססת על איזון זרימת האנרגיה בגוף ("צ'י") באמצעות דיקור סיני, צמחי מרפא, טווינא (עיסוי רפואי סיני) ועוד. הרפואה הסינית רואה את האדם כמערכת שלמה, ומטפלת הן בסימפטומים והן בגורמים הבסיסיים למחלה.

הומאופתיה
גישה טיפולית זו משתמשת בתרופות מדוללות המופקות מחומרים טבעיים. עקרון הפעולה של ההומאופתיה הוא "דומה בדומה ירפא", כלומר, תרופה המופקת מחומר הגורם לתסמינים אצל אדם בריא, תוכל לרפא אדם החולה באותם תסמינים.

רפלקסולוגיה
טיפול זה מתמקד בהפעלת לחץ על נקודות ספציפיות בכפות הרגליים, המקושרות לאיברים ולתפקודים שונים בגוף. הרפלקסולוגיה מסייעת בהקלה על כאבים, שיפור זרימת הדם, איזון מערכת העצבים ועוד.

שיאצו
טיפול מגע יפני זה משלב לחיצות, מתיחות ותנועות זורמות לאורך מסלולי אנרגיה בגוף ("מרידיאנים"). השיאצו מסייע בהפגת מתחים, שיפור זרימת הדם, איזון מערכת העצבים ועוד.

יוגה
תרגול גוף-נפש עתיק זה משלב תנוחות גופניות ("אסאנות"), תרגילי נשימה ("פראנאיאמה") ומדיטציה. היוגה תורמת לחיזוק הגוף, שיפור הגמישות, הפגת מתחים, שיפור איכות השינה ועוד.

טיפולים טבעיים

 

טיפולים טבעיים – לאיזה בעיות זה יכול לסייע?

טיפולים טבעיים מתאימים למגוון רחב של אנשים, בכל גיל ובכל מצב בריאותי. הם יכולים לסייע במגוון רחב של בעיות בריאותיות, כגון:

 • כאבי גב וצוואר
 • כאבי ראש ומיגרנות
 • בעיות עיכול
 • חרדה ודיכאון
 • נדודי שינה
 • מחלות עור
 • אלרגיות
 • ועוד

 

 

למי כדאי להשתמש ברפואה משלימה?

רפואה משלימה יכולה להועיל למגוון רחב של אנשים, ביניהם:

 • אנשים הסובלים ממחלות כרוניות: רפואה משלימה יכולה לסייע בהקלה על תופעות לוואי של טיפולים קונבנציונליים, שיפור איכות החיים והתמודדות עם קשיים רגשיים ונפשיים.
 • אנשים הסובלים מכאבים: רפואה משלימה מציעה מגוון טיפולים יעילים להקלה על כאבים, כגון כאבי גב, כאבי ראש, כאבי שרירים ועוד.
 • אנשים הסובלים מבעיות רגשיות ונפשיות: רפואה משלימה יכולה לסייע בטיפול בחרדה, דיכאון, נדודי שינה, לחץ ועוד.
 • אנשים המעוניינים לשפר את בריאותם הכללית: רפואה משלימה יכולה לסייע בחיזוק מערכת החיסון, שיפור זרימת הדם, איזון מערכת העיכול ועוד.
 • נשים בהריון: רפואה משלימה יכולה לסייע בהקלה על תופעות לוואי של ההריון, כגון בחילות, כאבי גב ועוד.
 • ילדים: רפואה משלימה יכולה לסייע בטיפול במגוון בעיות בריאותיות אצל ילדים, כגון כאבי אוזניים, דלקות גרון, הפרעות קשב וריכוז ועוד.

 

חשוב לציין שרפואה משלימה אינה מהווה תחליף לרפואה קונבנציונלית, ובמקרים רבים יש לשלבם יחד. כמו כן, חשוב להתייעץ עם רופא לפני תחילת כל טיפול משלים, ולוודא שהטיפול מתאים למצבכם הבריאותי.

 

סיכום

בריאות טבעית ורפואה משלימה מציעים גישה הוליסטית וטבעית לשמירה על בריאות וטיפול במחלות. גישות אלו משלבות ידע עתיק עם מחקר מדעי מודרני, ומציעות פתרונות טיפוליים יעילים למגוון רחב של בעיות בריאותיות. חשוב לבחור טיפול מתאים תוך התייעצות עם איש מקצוע מוסמך.

רפואה סינית

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.