גמילה מסמים – מה סוד הקסם

תוכן עניינים

התמכרות לסמים הינה תופעה קשה שרבים סובלים ממנה ולא יודעים כיצד להפסיק אותה.

רבים אשר מתחילים להשתמש בסמים בגיל צעיר ומתמכרים לסמים, רוצים להפסיק את השימוש בגיל מאוחר יותר ולא יודעים היכן להתחיל.

במאמר זה תפורט דרך מומלצת לגמילה מסמים, לפי שלבים שונים במוסד אשר מלווה את הנגמל לאורך כל התהליך.

 

סמים וההתמכרות אליהם: לא מה שחשבתם

סמים הם בראש ובראשונה חומרים כימיים שמשפיעים על התנהגות האדם בגלל שינוי במצב התודעה שלו. הסיבות לתחילת השימוש בסמים הינן רבות ומגוונות: החל מלחץ חברתי, סקרנות לגבי התחושה שיביא איתה הסם, רצון להיות "חלק מהחבר'ה", או מצב של דכאון ומצוקה שמביא לצורך להתנתק מהמציאות הקשה. כל אלו הן סיבות שבגללם רבים מתחילים להשתמש בסמים ומתמכרים אליהם. ומה עושים כאשר רוצים לעבור הליך של גמילה מסמים? כל התשובות בהמשך המאמר.

 

גמילה מסמים: הדרך הבטוחה ביותר

הליך גמילה מכל חומר ממכר שהוא יכול להיות ארוך, מאתגר, רווי סבל ומאמצים רבים מצד אותו אדם שעובר את הגמילה. לעבור גמילה מסמים לבד הינה משימה כמעט בלתי אפשרית. על כן, מומלץ לפנות למקום מקצועי שמתמחה בגמילה מסמים כדי להבטיח שאתם עוברים את התהליך בידיים טובות, נעזרים במומחים שיעזרו לכם גם במצבי קיצון. דוגמה למקום מקצועי שכזה היא ניקה ישראל, מרכז שמטפל בהתמכרויות כגון התמכרות לסמים ומסייע בתהליך של גמילה מסמים.

 

באיזו דרך אפשר להיגמל מסמים?

בניקה ישראל מתמחים במתן סיוע וליווי של אנשים הנמצאים בהליך של גמילה מסמים. יש מספר שלבים בהליך הגמילה: שלב המוטיבציה, בו האדם מפגין מוכנות ורצון לעבור את תהליך הגמילה המורכב. לאחר מכן מגיע שלב האבחון, בו מאבחנים את הבעיה הספציפית של האדם המכור כדי להגיע לפתרון ולטיפול ממוקדים ומתאימים. השלב הבא הינו שלב הטיפול: זה השלב המרכזי בתהליך הגמילה ונמשך זמן רב. בשלב זה נעזרים בכלים שונים כגון טיפולים קבוצתיים, טיפולים אישיים, פסיכודרמה ועוד, כדי להבטיח תהליך ריפוי יעיל עבור המטופל. השלב האחרון בתהליך הינו שלב ההכנה ליציאה, אשר מגיעים אליו אם שלב הטיפול הסתיים בהצלחה. כעת המטופל יכול לצאת לביתו או למסגרת אחרת עם כלים שיעזרו לו לשמור על יציבות מבחינת הליך הגמילה.

 

איך בוחרים מרכז גמילה מסמים

בישראל קיימים מרכזי גמילה שונים אשר נבדלים ברמת המקצועיות שלהם. ניקה ישראל הינו מוסד מקצועי וידוע בתחום הגמילה מסמים שנמצא במרכז הארץ ומתמחה בליווי, סיוע ושיקום של נגמלים מסמים. ע"י בחירה במרכז גמילה זה אתם יכולים לדעת כי אתם נמצאים בידיים טובות.

 

לסיכום

גמילה מסמים הינה הליך ארוך, ממושך ומאתגר, ולכן מומלץ להגיע למרכז גמילה מסמים כגון ניקה ישראל כדי להבטיח שאתם עוברים את ההליך על הצד הטוב ביותר.

 

קוקאין

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.