היום שאחרי – איך מתמודדים עם רשלנות רפואית מבחינה רגשית?

תוכן עניינים

הגילוי שאתם או אדם קרוב אליכם נפל קורבן לרשלנות רפואית, יכול להיות חוויה קשה והרסנית עבורכם. בנוסף לנזק הפיזי שנגרם בעקבות הטעות של הצוות הרפואי, המעמסה הרגשית של ההתמודדות עם ההשלכות של המקרה יכולה להיות מורכבת ולא פשוטה. כדי לעזור לכם בנושא, מצאנו לנכון לרכז מספר טיפים להתמודדות עם ההשפעה הרגשית של רשלנות רפואית.

 

הרשו לעצמכם להרגיש

לאחר מקרה של רשלנות רפואית זה נורמלי להרגיש מגוון רחב של רגשות. אם זה כעס, עצב, כאב או אכזבה- כל מה שאתם מרגישים הוא לגיטימי וחשוב שתוציאו זאת החוצה. הרשו לעצמכם להרגיש, להתאבל ולעבד את כל הרגשות הללו בדרך שלכם.

עַצמְךָ

חפשו תמיכה

אחת הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם כל מצב רגשי שמציף אתכם, לא משנה מה הוא, הוא לבקש ולקבל תמיכה מהסובבים אתכם. שוחחו עם בני משפחה שאתם סומכים עליהם, על חברים אהובים או על בני זוג ששם איתכם. אנשים אלה יוכלו לעזור לכם לבטא את הרגשות ולתמוך בכם בכל דרך שהיא, אם זה בשיחה או בצורה פרקטית.

ניתן גם לפנות לאנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש שיוכלו לתת מענה נוסף במידת הצורך להתמודדות עם המצב אליו נקלעתם.

 

דאגו למצבכם הפיזי

לפעמים אחרי אירוע רגשי לא פשוט אנחנו נוטים להזניח את המצב הבריאותי הפיזי שלנו, דבר שיכול לגרום להתדרדרות עוד יותר רצינית בו וגם להשפיע על המצב הנפשי. על כן חשוב לדאוג לבריאותכם הפיזית בתקופה לא פשוטה זו. נסו לנוח כמה שיותר, לאכול באופן בריא ועקבי ולעסוק בפעילויות שונות שמשמחות אתכם.

 

פנו אל עורך דין

אחת הדרכים להתמודד עם המצב באופן רגשי היא לדעת שאתם יכולים להחזיר את תחושת הצדק ושהגוף האחראי לרשלנות הרפואית יישא באחריות. לא רק זה, אם תנצחו בתביעת רשלנות רפואית תוכלו לקבל גם פיצויים כספיים- דבר שיכול להקל עליכם רבות. כדי לעשות זאת, מומלץ לפנות אל עורך דין מומחה שילווה אתכם בתהליך התביעה. מוזמנים להיכנס אל האתר https://bechar.co.il.

עורך דין

למדו על מצבכם

למדו כמה שאתם יכולים על המצב הרפואי שלכם ועל הטעות שהתרחשה מצד הצוות הרפואי. הבנת העובדות והטרמינולוגיה הרפואית יכולה לעזור לכם להרגיש יותר בשליטה, דבר שישפיע לטובה על המצב הנפשי שלכם ויאפשר לכם לקבל החלטות מושכלות בהמשך.

 

התמקדו בהווה

אמנם חשוב לטפל ברשלנות רפואית ולעבוד בכדי להקל על מצבכם הרפואי או לפעול למען השגת הצדק שאתם ראויים לו, אבל חשוב גם להתמקד בכאן ועכשיו. עסקו בפעילויות משמחות, נסו להחזיר את חייכם לשגרה והקיפו את עצמכם באנשים שאתם אוהבים. זיכרו שאינכם אשמים במצב וזה יכול היה לקרות לכל אחד. דבר זה יאפשר לכם לחוות רגשות חיוביים ולהתמודד עם המצב בצורה טובה יותר.

מבחינה רגשית

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.