מהם היתרונות של אמבטיית קרח ואיך תוכלו לנסות זאת בעצמכם?

תוכן עניינים

אם אתם אנשים אשר אוהבים פעילות גופנית, אנשים אשר מחוברים לגוף שלהם ואוהבים לנסות דברים חדשים – בטח כבר שמעתם על אמבטיות הקרח. ישראל היא מדינה שבה אחוז גבוה של האוכלוסייה מתעסקת בספורט. ישראלים מבינים את החשיבות של חיים בריאים ומבינים כי גוף ונפש משפיעים אחד על השני. אז אם מעניין אתכם לנסות אמבטיית קרח, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נסביר מהם היתרונות של זה ואיך תוכלו לנסות זאת בעצמכם.

 

קודם כל, מה זה אמבטיית קרח?

אמבטיית קרח היא טכניקה שבה בעצם בן אדם נכנס אל תוך אמבטייה אשר מלאה בקרח. הטמפרטורה של האמבטייה בדרך כלל נעה בין 10 ל-15 מעלות. טמפרטורה נמוכה מאוד אשר מעוררת את הגוף ומחזקת אותו. פעם, הטכניקה הזאת הייתה נפוצה אצל ספורטאים אך כיום היא הפכה להרבה יותר פופולרית גם אצל אנשים אחרים אשר לא מתעסקים בספורט בצורה מקצועית.

 

חיזוק מערכת החיסון

טבילה באמבטיית קרח מוכרת בשל היתרון הגדול שלה שהוא – חיזוק מערכת החיסון. במחקר הולנדי אשר נערך לפני כמה שנים, הוכח כי אנשים אשר טובלים באמבטיית קרח באופן קבוע נוטים לחלות פחות מאנשים אשר לא עושים זאת. חשיפה לטמפרטורה קרה מגבירה את הייצור של תאי דם לבנים. תאי דם לבנים הם בעצם תאים אשר שייכים למערכת החיסון ואם יש הגברה של הייצור שלהם, מערכת החיסון תהיה חזקה יותר.

רחצה בקרח

לחיות את הכאן ועכשיו

טבילה אל תוך אמבטיית קרח מכריחה את האדם לחיות את הרגע. כאשר בן אדם נכנס לתוך אמבטיית קרח הוא לא יכול לחשוב על שום דבר אחר. זה מאלץ אותו להתרכז בעצמו ובגוף שלו. ככל שאדם מנוסה יותר בטכניקה הזאת של אמבטיית קרח, כך הוא יכול להוציא את זה לפועל בחיים האישיים שלו. להחליט לאן לשים את הריכוז שלנו הוא דבר אשר לוקח זמן אך הוא משנה חיים!

 

מפחית דלקת וכאבי שרירים

יתרון נוסף שיש בטבילה אל תוך אמבטיית קרח: הפחתת דלקת וכאבי שרירים בגוף. בדקות הראשונות של הטבילה, כלי הדם מתחילים להתכווץ בגלל הקור – התוצאה של זה הוא הפחתה של זרימת הדם לאזורים פגועים, מה עוזר בהפחתת הדלקת. לאחר מספר דקות בתוך האמבטייה, הגוף מתחיל להסתגל לקור וכלי הדם מתחילים להתרחב – מה שמגביר את זרימת הדם וכך בעצם מגיעים חמצן וחומרי הזנה לשרירים. דבר זה עוזר בהפחתת כאבי שרירים.

 

איך תוכלו לנסות זאת בעצמכם?

אתם יכולים להכין אמבטיית קרח בעצמכם. לשם כך תצטרכו אמבטייה. אם יש לכם אמבטייה, תמלאו אותה במים קרים ותוסיפו הרבה קרח. לאחר מכן תגדירו טיימר של מספר דקות ותכנסו לבפנים. חשוב שתבדקו עם הרופא שלכם כי אתם אכן יכולים לעשות זאת. טבילה אל תוך מים קפואים לא מתאימה לכל אחד. אם אתם לא רוצים לעבור את הדבר הזה לבד, תלכו לאיש מקצוע אשר גם יכול לתת לכם את כל החוויה.

 

לסיכום

יש לאמבטיית קרח המון יתרונות. טבילה אל תוך מים קפואים מחזקת את מערכת החיסון, מכריחה אותנו לחיות את הרגע וגם כן מפחיתה דלקת וכאבי שרירים. חשוב לזכור – לפני שאתם נכנסים לתוך אמבטיית קרח, תדברו עם הרופא שלכם. יש לכם את האישור? אז למה אתם מחכים?

נקבה נהנית מרחצה בקרח

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.