איך להתגבר על השמנת יתר

תוכן עניינים

אין ספק, כולנו כבר מודעים לעובדה שהשמנת יתר הפכה לאחת ה"מחלות" הכי נפוצות במאה ה-21.

בשנת 2020 אנחנו רואים בארה"ב יותר ויותר אנשים אשר מתמודדים עם השמנת יתר וסובלים ממנה.

והדגש הוא על סבל, מאחר שבדרך כלל גם יתלוו בעיות בריאותיות להשמנת היתר.

אז כיצד מתמודדים עם זה?

הכול כל כך טעים, לפעמים אנחנו אוכלים מתוך מניעים ופיצויים רגשיים, הקלוריות "נאספות" ואנחנו נותרים עם השאלה: כיצד מתמודדים עם השמנת יתר? קודם כל והכי חשוב, יש להבחין ולהבדיל בין השמנת יתר מתוך סיבות בריאותיות (למשל בעיות בבלוטת התריס) להשמנת יתר בעקבות אכילה לא נכונה. במילים אחרות, אכילה מוגזמת. הנה מה שצריך לדעת:

 

דרכים להתגבר על השמנת יתר ומה שחשוב לדעת בנושא

ישנן דרכים רבות וטובות להתגבר על השמנת יתר, חלקן יהיו עדיין טובות בהגדרתן, אבל אולי לא בדיוק מתאימות לכם. במילים אחרות, זה שדיאטה מסוימת לא הייתה אפקטיבית עליכם, לא בהכרח אומר שמשהו לא בסדר בסוג הדיאטה הזו.

ייתכן שהיא פשוט לא מתאימה לכם. נכון לשנת 2020, אנשים רבים בוחרים דיאטה צום לסירוגין ומצליחים להפיק ממנה תוצאות בהחלט מכובדות. סוג הדיאטה הזו, היא למעשה יותר תבנית אכילה. למעשה, כשפוצחים בדיאטת צום לסירוגין, מקובל לחלק את התפריט היומי והשבועי על פי מועדי אכילה, לא בהכרח על פי קלוריות וסוגי מאכלים. כמובן, זה לא אומר שהמזון שתאכלו אינו חשוב. ברור שלהיפך.

 

הקפידו על תפריט קלורי מאוזן ותבנו אותו עם דיאטנית

המזון שתאכלו תמיד יהיה חשוב, וכך גם הכמויות של המזון שתכניסו לגופכם. לכן, גם אם אתם פוצחים בדיאטות צום או בסוגי דיאטות אחרות, תמיד תעשו את זה במקביל לליווי מקצועי. במקביל לסוגי הדיאטות הקיימות בפניכם, תמיד יהיה חשוב להשים את הדגש הנכון על הספורט.

מצד אחד, אתם ממש לא מעוניינים כל יום לקרוע את עצמכם בחדר הכושר, אבל מצד שני, אתם לא מעוניינים להתאמן פעם בודדת בשבוע. גם כאן בחדר הכושר, יהיה עליכם להבדיל בין סוגי האימונים, כשם שאתם מבדילים בין סוגי הדיאטות.

 

הספורט תמיד יהיה חשוב לגוף ולנשמה גם יחד

בעוד שסוגי אימונים מסוימים יהיו ייעודיים עבור שריפת שומן בקצב מוגבר, חלק אחר מהאימונים יהיו ממוקדי פיתוח גוף. בסופו של דבר, כמו שאתם צריכים את הסיוע של דיאטנית, ככה יהיה כדאי גם להסתייע בליווי המקצועי של מדריך כושר מוסמך.

המשותף לשניהם וכיצד זה מתקשר אליכם? המשותף הוא ששני אנשי המקצוע האלו חייבים להיות מוסמכים. ההשפעה עליכם? חובבנות ובריאות לא הולכים ביחד! חוסר מקצועיות של מדריך כושר או של דיאטנית, זה משהו שבהחלט יכול להוביל להשפעות בריאותיות עליכם. קבלו את כל הסיוע המקצועי שלכם, אל תתפשרו על הגוף שלכם. בהצלחה!

 

מדידת בטן

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.