השפעת בישראל – תמונת מצב

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים

אנחנו חיים בחברה אנושית כאשר נמצאים בסביבה שלנו לא מעט אנשים בכל הגילים.

משמעות הדברים היא שאנחנו חשופים גם להידבקות באינספור מחלות, ולמרות שלאחרונה כולנו מדברים על קורונה, כמובן שיש עוד אינספור וירוסים אחרים שמסכנים אותנו.

שפעת היא מחלה שקיימת, שיכולה להיות מסוכנת ולכן גם יש כנגדה חיסון שבהחלט מציל חיים.

 

מה היא קבוצת סיכון ומה המשמעות שלה?

ממש כפי שקורה לגבי כל מחלה או וירוס אחר, גם כאשר מדברים על שפעת מדברים על מחלה שיכולה להיות מסוכנת יותר עבור אנשים מסוימים. לכן, אם אתם מתלבטים האם כדאי לכם להתחסן כנגד המחלה הזאת או לא, כי היא עדיין מאוד שכיחה בישראל, אתם צריכים חיסון וידע. יש לא מעט אנשים שמוגדרים כחלק מקבוצת הסיכון, ומשמעות הדברים היא לא רק שהם עלולים להידבק בשפעת בקלות רבה יותר, אלא יש כאן התייחסות גם לעובדה שאם הם ידבקו – יהיו לכך השלכות חמורות יותר מאשר אצל אנשים אחרים. בעוד שכאשר אדם צעיר ובריא נדבק בשפעת הוא עלול פשוט להרגיש לא טוב כמה ימים, הרי שכאשר מדברים על אדם מבוגר וחולה, המחלה אצלו עלולה להסתבך ולהסתיים רע מאוד.

 

מי נמצא בקבוצת הסיכון?

בבואנו לבדוק מה אומרות ההגדרות בנושא הזה, אנחנו רואים שלא מעט אנשים שלמעשה נכנסים לקבוצת הסיכון בכל מה שקשור למחלת השפעת. כך למשל: נשים בהיריון נכנסות להגדרה של קבוצת הסיכון וגם מי שסובל מהשמנת יתר עלול לחוות את מחלת השפעת בצורה קשה ביותר. מחלות לב, סוכרת ואף סרטן גם הן מחלות שכאשר הן משתלבות עם שפעת, התוצאה שלהן עלולה להיות חמורה ביותר. ילדים מתחת לגיל 5 עלולים לסבול משפעת קשה ובאופן כללי, אנשים מבוגרים מעל גיל 65 באופן אוטומטי נכנסים להגדרה של קבוצת הסיכון. ישנם לא מעט תסמינים מוכרים לשפעת שצריכים לעורר חשד, כמו למשל: חום גבוה, כאבי שרירים, שיעול, כאבי ראש, צמרמורות ועוד.

 

למה כדאי להתחסן?

ראשית, ההיגיון אומר שאם קיים חיסון יש לכך סיבה טובה. כלומר, בעבר, כאשר מחלת השפעת רק הופיעה, רבים וטובים ברחבי העולם פשוט נפטרו ממנה. לעומת זאת, היום, כאשר יש לנו חיסון חדש בכל שנה, ברור מדוע כדאי להגן על עצמנו ולעשות בו שימוש. כמו הרבה מאוד חיסונים אחרים, גם החיסון נגד שפעת נבדק בצורה מעמיקה עד שהוא קיבל את כל האישורים הנדרשים כדי לצאת לשוק הרחב. לכן, אם אתם שייכים לאותם האנשים שמתלבטים האם כדאי או לא כדאי להתחסן לשפעת, חשוב שתבינו: החיסון יכול להציל חיים. לכן, במידה ואתם נכללים בתוך הקטגוריה של קבוצת סיכון כזו או אחרת, למה לכם להיות במתח ולקחת סיכונים מיותרים? תוכלו לעשות חיסון שפעת בכל קופת חולים וכך לעבור גם את עונת החורף הקרוב בשקט ובשלווה, כי תהיו בטוחים שאתם מוגנים.

 

מזרק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.