חליתם בסוכרת? חשוב שתדעו מה עושים

תוכן עניינים

אחת המחלות הנפוצות והשכיחות ביותר בישראל ובעולם כולו בימים אלה היא סוכרת. אם אתם או מישהו מהמשפחה שלכם אובחן עם סוכרת הכתבה הזו בדיוק עבורכם. כאן נסביר לכם על המחלה, דרכי התמודדות, איך חיים איתה ועוד כמה דברים שחשוב שתדעו. ראשית חשוב לדעת שלסוכרת יש הרבה רמות וסוגים ועם חלקם אפשר לחיות כמעט כרגיל, עם שינויים מסוימים באורח חיים. באופן כללי, אם חליתם בסוכרת תצטרכו לעשות שינויים משמעותיים באורח החיים, בנטילת תרופות, תזונה, ספורט ועוד.

 

מה זה בכלל סוכרת?

סוכר הוא חלק חיוני ובלתי נפרד מהגוף. למעשה כל התאים בגוף שלכם זקוקים סוכר כדי לתפקד. כשהגוף מתפקד בצורה תקינה הוא מפרק את רוב המזון לסוכר ומשחרר אותו לזרם הדם. כשרמות הסוכר בדם עולות, הלבלב משחרר אינסולין. אינסולין הוא הורמון מאד חשוב שמאפשר לסוכר בדם להכנס לתאים ולהפוך לאנרגיה. במצב התקין כל המערכת הזו עובדת ללא הפרעה והגוף מתפקד בצורה מצוינת וללא בעיות. אך לעיתים קורה מצב בו הגוף לא מייצר מספיק אינסולין, או הגוף כן מייצר מספיק אינסולין אבל הוא גם מפתח ״תנגודת אינסולין״ ולא מגיב כראוי לאינסולין. זהו מצב לא תקין שבעקבותיו יכולות להתפתח עוד המון בעיות בריאותיות הקשורות ללב, לכליות ואפילו לראייה.

עולם הרפואה כיום מבחין בין ארבעה סוגי סוכרת: מצב בו הגוף מפסיק לייצר אינסולין ומצב שהוא מייצר את לא משתמש בו כראוי. בנוסף לצערנו נשים רבות יכולות לחלות בסוכרת בזמן ההריון גם אם לא הייתה להן סוכרת לפני כן. מצב זה נקרא סוכרת הריון. לפעמים יש קיים גם מצב שנקרא טרום סוכרת כאשר רמות הסוכר בדם גבוהות, אך עוד לא גבוהות מספיק כדי להגדיר את המצב בתור סוכרת.

מאובחן כחולה סוכרת

 

מה אתם צריכים לעשות אם חליתם בסוכרת?

ראשית כמובן להתחיל תהליך עם רופאים או אנשי מקצוע אחרים שיכולים לתמוך בהתמודדות שלכם, לדייק עבורכם את התרופות ואת דרכי הפעולה השונות. טיפול בסוכרת נעשה לרוב בשתי דרכים עיקריות, טיפול תרופתי וטיפול בדרכים טבעיות יותר כגון תזונה וספורט.

למידע נוסף מקיף ומקצועי הקליקו כאן: https://www.sanofidiabetes.co.il

 

מה חשוב לדעת על תרופות נגד סוכרת?

כמובן שזה עולם ומלואו של ידע אבל הנה כמה דברים שחשוב שתדעו: יש המון סוגי תרופות נגד סוכרת ורובן יפעילו כדי לעודד את הלבלב לייצר ולשחרר יותר אינסולין. חלק מהתרופות יפעלו גם על הכבד. פעמים רבות הטיפול יעשה על ידי זריקה המאזנת את רמת הסוכר הדם ומבצעת פעולת של שחרור אינסולין בגוף.

 

תזונה נכונה

לחולי סוכרת מכל הרמות מומלץ לשנות את התזונה בליווי איש או אשת מקצוע. לרוב תאזנו את התזונה שלכם על ידי אכילה חכמה ובריאה וגם אכילה בחלונות אכילה קצרים יחסית, כלומר לאכול לעיתים תכופות, על מנת שרמת הסוכר בגוף לא תרד.

לסיכום, אם חליתם בסוכרת חשוב שתדעו שעם טיפול נכון וחכם אפשר להקל עליכם ועל הגוף בצורה משמעותית. החלו תהליך ותוכלו להיות תוך כמה שבועות במקום אחר. בהצלחה!

תרופות לסוכרת

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.