באילו מקרים ניתן לתבוע את המעסיק על תאונת עבודה?

תוכן עניינים

כאשר מתרחשת תאונת עבודה, קביעת אחריותו של מעסיק היא היבט קריטי בהליך המשפטי. מעבר לענייני העבודה השוטפים, מעסיקים אחראים בין היתר על הבטחת בטיחות ובריאות עובדיהם בזמן העבודה. החוק קובע כי ניתן לתבוע מעסיק בגין רשלנות אם הוא לא מצליח ליצור סביבת עבודה בטוחה לעובדיו. הדבר כולל מגוון נסיבות, שכל אחת מהן מצביעה על כשל בשמירה על פרוטוקולי בטיחות החיוניים במניעת תאונות ופציעות

 

כך יודעים האם מדובר על רשלנות

רשלנות מצד המעסיק יכולה להתבטא בכמה אופנים. תרחיש נפוץ אחד הוא שבו סביבת העבודה עצמה אינה בטוחה מטבעה. הדבר יכול לכלול מצבים שבהם מכונות מתוחזקות בצורה לא נאותה, מה שמוביל לסכנות פוטנציאליות, או שהפריסה הפיזית של סביבת העבודה מציבה סכנות שניתן להפחית באופן סביר. סביבת עבודה לא בטוחה מתייחסת גם לנוכחות של חומרים רעילים או לטמפרטורות קיצוניות ששוררות מבלי שננקטים אמצעי הגנה נאותים.

 

החשיבות של הנחיות בטיחות לעובדים

היבט משמעותי נוסף של רשלנות מעסיק כרוך בהיעדר הנחיות בטיחות שניתנו לעובדים. מחובתו של המעסיק לוודא שכל העובדים יהיו מיודעים באופן מלא לגבי הסיכונים הכרוכים בתפקידם והאמצעים שעליהם לנקוט כדי למנוע נזק. הדבר כולל הדרכת עובדים כיצד לטפל בציוד בבטחה, חינוכם לגבי הסיכונים הכרוכים בעבודתם, ועדכון שלהם בפרוטוקולי בטיחות חדשים שפותחו למניעת תאונות. במקרים אלה, קבלת מידע דרך מומחים בתחום כדוגמת עורכת דין אימבר גולן פרטוש עשויה לעזור להתמודד עם הסיטואציה.

פגישת פרוטוקול בטיחות

אספקת ציוד בטיחות לעובדים

המעסיקים נדרשים לספק ציוד מגן מתאים לכל העובדים. ציוד זה חייב להתאים למשימות העומדות על הפרק ויש לשמור עליו במצב תקין. במקרים בהם ציוד המגן פגום, חסר או אינו מתאים למתן רמת הבטיחות הדרושה – ניתן למצוא את המעסיק כאשם ברשלנות. כך לדוגמה, אי אספקת קסדות, כפפות או משקפי בטיחות בסביבה שבה פריטים כאלה חיוניים, עלול להוביל לפציעות חמורות, שניתן היה למנוע עם ציוד הולם.

 

כך תזהו מעסיק רשלן

ישנם תנאים נוספים בהם פעולות של מעסיק או היעדרן עלולות להיחשב כרשלנות. למשל, אי ביצוע ביקורות בטיחות קבועות, התעלמות מבעיות בטיחות ידועות שדווחו על ידי עובדים, או אי עמידה בתקנות הבטיחות הלאומיות. כל אחד מהמצבים הללו יכול להוות בסיס לתביעה כנגד המעסיק אם עובד נפגע כתוצאה מרשלנות כזו.

 

הגנה על בריאות העובדים – דרישת החוק וגם חובה מוסרית של המעסיק

הוראות חוק אלה מדגישות את החשיבות של מחויבות יזומה ומתמשכת לבטיחות במקום העבודה מצד מעסיקים. זו לא רק דרישה רגולטורית אלא חובה מוסרית להגן על בריאותם ורווחתם של העובדים. כאשר מתרחשות תאונות עקב רשלנות מעביד, החוק מספק מנגנון לעובדים לבקש צדק ופיצוי על פציעתם. מסגרת חוקית זו משמשת כגורם מרתיע מפני שאננות בענייני בטיחות, ומבטיחה ששמירה על סביבת עבודה בטוחה תישאר בראש סדר העדיפויות.

תביעת פיצויי עובד

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.