מה צריך לדעת על בדיקת אולטרסאונד בטן?

תוכן עניינים

אולטרסאונד בטן נחשבת לבדיקה נפוצה שמאפשרת לאתר בעיות רפואיות שונות. מטופלים רבים מקבלים הפנייה לביצוע הבדיקה מידי יום, מבלי שהם מכירים בה מקרוב. עובדה זו הובילה אותנו לכתוב את המדריך הנוכחי שירכז את כל המידע הרלוונטי בנושא. הישארו כאן ותגלו מהי בדיקת אולטרסאונד בטן? מתי מומלץ לבצע אותה? ומה חשוב לדעת רגע לפני שמתאמים תור?

 

נעים להכיר – אולטרסאונד בטן

חשוב שתכירו תחילה את ההגדרה של הבדיקה הרפואית המדוברת, כדי שתוכלו להבין מה נעשה במהלכה. זו העת לגלות שמדובר בבדיקה שנעשית תוך שימוש בגלי קול, כאשר המטרה שלה היא לראות את האיברים וכלי הדם שנמצאים בבטן של המטופל. בסיומה, מתקבלת תמונה מלאה שמראה את מצבם של האיברים הפנימיים הבאים:

  • כיס המרה
  • עורקים
  • כליות
  • לבלב
  • טחול
  • כבד

חשוב לציין שהבדיקה אינה פולשנית והיא מאפשרת לקבל תוצאות מדויקות. במהלכה, תצטרכו לשכב על גבי מיטה ולהמתין לאיש צוות רפואי שימרח ג'ל על גבי הבטן. בסיומה, תצטרכו להמתין לקבלת הפענוח שיישלח לביתכם תוך מספר ימים.

נעים להכיר – אולטרסאונד בטן 

המצב הנפוץ שמוביל לביצוע הבדיקה

כאמור, יש כל מיני תרחישים שמובילים למסירת הפנייה לאולטרסאונד בטן. בחרנו להתעכב על המצב הנפוץ ביותר, כדי שתוכלו לבדוק אם אתם סובלים ממנו. מדובר בתלונות על כאבים חזקים בבטן מסיבה שאינה ברורה. מטופלים רבים שביצעו בדיקת אולטרסאונד בטן גילו את שהם סובלים מאבנים בכליות (שגורמות לכאבים עזים). הבדיקה מאפשרת לגלות את הימצאות האבנים ולהכיר בגודלם, כדי שניתן יהיה לטפל בבעיה ולקבוע את אופן הטיפול המתאים.

 

תרחישים נוספים שמאפשרים קבלת הפנייה

זיהום בטני, גידול סרטני ובקע בבטן הם רק חלק קטן משורה ארוכה של אבחנות שניתנות לאחר בדיקת אולטרסאונד בטן. לצד זאת, תפקוד לקוי של מערכת העיכול, הצטברות של נוזלים או נפיחות ממושכת בבטן עשויות גם כן להוביל לבירור בנושא. נמליץ לפנות לרופא המטפל במידה ואתם חושבים שיש צורך בבדיקה זו. שימו לב, כדאי לקרוא את הפסקה הבאה בעיון רב טרם הפנייה למוקד הרפואי, כדי שתוכלו לקבל את השירות הטוב ביותר.

תרחישים נוספים שמאפשרים קבלת הפנייה

קיבלתם הפנייה לאולטרסאונד בטן? כך תתאמו תור למכון מומלץ

יש כל מיני מכונים שמבצעים את בדיקת האולטרסאונד. עליכם להכיר בעובדה זו ולערוך בירור מעמיק טרם הפנייה למכון מסוים, כדי שתוכלו להיות בטוחים בכך שמדובר במכון נחשב שעונה על הקריטריונים הבאים:

  • יש בו צוות מיומן
  • מחזיק בכלים מתקדמים
  • נחשב למומלץ

חשוב לציין שניתן לקרוא חוות דעת בנושא ולגלות מראש את טיבו של המכון הנבחר.

 

מילים אחרונות לסיום

עד כאן המדריך שריכז את המידע העדכני שנוגע לבדיקת אולטרסאונד בטן. בשלב זה אתם מכירים בכל הפרטים החשובים, כך שתוכלו לפנות למכון נחשב ומתקדם, שיבצע את הבדיקה, במטרה להציג בפניכם את התוצאות שיובילו לבחירת טיפול מתאים.

מה צריך לדעת על בדיקת אולטרסאונד בטן

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.