השלבים השונים של מחלת הקרטוקונוס

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
תוכן עניינים

מעטים יחלקו על כך כי בריאות זה הדבר החשוב ביותר בחיים.

למעשה אנו מבינים כמה הבריאות שלנו חשובה רק כאשר אנו נעשים חולים ואז אנו רואים פתאום באיזה בעיה חמורה אנו נמצאים.

לכן אנו צריכים לעשות הכול בכדי שהבריאות שלנו תהיה במצב תקין ואנו צריכים להשקיע בה זמן, כסף ומאמצים בכדי להיות בריאים.

על רקע זה יש לציין כי אחד האזורים הרגישים ביותר בגוף האדם זה העיניים ואחת המחלות הנפוצות ביותר בישראל בתחום העיניים היא מחלת הקרטוקונוס.

קרטוקונוס היא מחלה קשה היכולה להוביל לעיוורון והיא מופיעה החל מגיל 14 ועד גיל 40.

מדובר על מחלה קשה שבה הקרנית הולכת ונהיית דקה יותר וקמורה יותר וזה משפיע מאוד על העין שלנו וגורם לקשיי ראייה עצומים ולבעיות רבות שאנו חייבים לעשות הכול בכדי להתגבר עליהן ולטפל בהן בהקדם האפשרי.

 

מה הסיבות למחלת הקרטוקונוס?

אז מדוע קרטוקונוס מתרחשת? מה הסיבות למחלה הקשה הזאת? אם כן האמת היא שהרפואה לא יודעת. אמנם הרפואה המערבית מאוד מתקדמת אך יש מקרים בהם היא נשארת אילמת אל מול העובדות ולא יודעת את הסיבות להתרחשות של הדברים. יש סברה כי המחלה נגרמת כתוצאה מגנטיקה לקויה אך אין לכך הוכחה חד משמעית. אחרים סבורים כי המחלה נגרמת עקב הסביבה ולראייה אחוז הנשאים הגבוה של המחלה באגן הים התיכון. אולי הסברה הטובה ביותר היא שהסיבה למחלה היא גם סביבתית וגם גנטית וכי השניים הולכים יד ביד בגורמם למחלה זו. אם כן המחלה קיימת ויקח עוד זמן עד שנבין ממה היא נובעת אך אפשר לומר כי הטיפול במחלה הוא אפשרי וכדאי.

 

האם כדאי לטפל במחלה בחו"ל?

עליכם לדעת כי כיום אפשר לטפל במחלה בצורה טובה ביותר על ידי מומחים לרפואת עיניים. קרטוקונוס היא לא מחלה חשוכת מרפא ואת זאת חשוב לזכור. אחת השאלות החשובות ביותר למי שסובל מהמחלה היא האם כדאי לטפל במחלה בארץ או שמא דווקא עדיף לטפל בה בחו"ל? אם כן אין ספק כי יש עדיפות לטיפול במחלה בארץ ולא בחו"ל וזאת מכיוון שהרפואה בארץ ידועה בכך שהיא הטובה ביותר שיש. לא רק זאת אלא שבחו"ל אי אפשר לבצע מעקב אחר הניתוח ולאחר הסיום שלו ולכן זה לא צעד חכם לבצע את הניתוח בחו"ל אלא כדאי לעשותו רק בארץ.

 

מדוע כדאי לטפל במחלה במרפאה גדולה?

אם אתם מחליטים לטפל במחלה בארץ אזי כדאי לכם לטפל בה במרפאה גדולה. במרפאה גדולה עובדים לרוב צוות רפואי יותר טוב ולא רק זאת יש יותר תורים וזה אומר כי יוכלו לטפל במחלה בצורה הרבה יותר טובה ומהירה מאשר במרפאה קטנה ואת זאת כדאי לקחת בחשבון כאשר אתם מתלבטים היכן לבצע את הניתוח.

 

ילדה בבדיקה רפואית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.