ניתוח מונוויז'ן

תוכן עניינים

העיניים נמנות בין האיברים החשובים ביותר בגוף האדם. חוש הראייה שלנו הוא מעין קסם ביולוגי אשר בזכותו אנו מסוגלים לקלוט קרני אור ולעבד אותן במוחנו לתמונה מפורטת בעלת צבעים, עומק ועוד. אין ספק שלעיניים שלנו חלק משמעותי בתפקוד היומיומי שלנו, ועל מנת לשמור על תפקודן התקין, קיימים כיום טיפולים מיוחדים העונים על צורך זה.

 

באילו מקרים מומלץ לבצע טיפול עיניים?

בעבר מקובל היה לראות בטיפולי עיניים כטיפולים המבוצעים רק כתוצאה מבעיה רפואית קשה או זיקנה, אך מדובר במחשבה מוטעית. טיפולי עיניים הם טיפולים אשר ניתן לבצע בכל גיל ומומלץ לבצעם במקרים שונים.

במידה ואתם חווים קושי בראייה במצבים מסוימים או כשגרה, מומלץ לפנות לרופא עיניים על מנת לאפיין את הבעיה. כדי לוודא שהאבחון אכן תואם את הצורך שלכם, כדאי לנסות ולמקד את הרופא למצבים מסוימים בהם אתם חווים לקות ראייה, כמו בראייה לטווח ארוך, בקריאה, בנהיגה וכו'.

מומלץ לפנות לרופא עיניים גם במידה ואתם חווים כאבי עיניים. במידה ואתם חווים כאב מסוג זה, קיימת האפשרות כי אתם סובלים מלקות ראייה. על מנת להתגבר על הלקות, העיניים שלכם מבצעות מאמץ יתר אשר גורר כאבים. במקרה מסוג זה, פנייה לרופא תוכל להקל על הקושי.

באילו מקרים מומלץ לבצע טיפול עיניים

סוגי ניתוחי עיניים

כיום יש מגוון רחב מאוד של ניתוחי עיניים, החל מניתוחים לשיפור הראייה ועד לניתוחים אסתטיים אשר משנים את מראה העין. אחד הטיפולים הידועים ביותר הוא ניתוח מונוויז'ן אשר מטרתו היא הסרת המשקפיים אצל המטופל באמצעות טכנולוגיות חדשות ומתקדמות.

בתחילת הטיפול הרופאים יבררו איזו עין היא העין הדומיננטית של המטופל. את עין זו הרופאים יתאמו כעין לראייה לטווח הרחוק ואילו את העין השנייה רופאים יתאמו למרחק לטווח קצר. באמצעות הליך זה, המטופל אשר סבל מלקות ראייה לטווח מסוים יוכל כעת לראות טוב לשני המרחקים.

ניתוח זה מתאפשר באמצעות היכולת של המוח האנושי "לעצום" עין באופן אוטומטי וכך מוחו של המטופל לומד להשתמש כל פעם בעין הרלוונטית למרחק אליו הוא מסתכל.

 

כיצד מבוצע הניתוח?

הניתוח מתבצע בהרדמה חלקית באמצעות טיפות עיניים (כך שמי שמפחד מהרדמה מלאה לא צריך לחשוש) והוא לא כואב. טיפול זה נחשב בטוח במיוחד והוא מוצע לבני 40 ומעלה.

כיצד מבוצע הניתוח

טיפולי עיניים נוספים

במידה ואתם סובלים מלקות ראיה או גירוי בעיניים, קיימים טיפולים נוספים רבים אשר יכולים לסייע לכם. אחד התכשירים השמישים ביותר כיום הוא טיפות עיניים והן יכולות לעזור לכם במקרים של גירוד או תחושת שריפה. קיימים גם טיפולים שמטרתם לשפר את הראייה של המטופל גם ללא ניתוח, כמו למשל שימוש בעדשות מגע שמהוות מעין תחליף בלתי נראה למשקפיים.

חשוב לזכור כי במידה וברצונכם להתחיל טיפול כזה או אחר, חובה לעשות זאת רק לאחר פגישה והתייעצות עם רופא עיניים מומחה שיקבע כיצד יש לפעול.

 

סיכום

עם ההתקדמות הטכנולוגית, עולם הרפואה התקדם רבות. אחד התחומים אשר חוו התקדמות הזו הוא תחום טיפולי העיניים, אשר מאפשרים לנו לזהות ולאבחן לקויות בשלב מוקדם ולטפל בהן או בבעיות עיניים מתמשכות. חלק מהטיפולים נעשים במהלך מספר מפגשים וחלק מהטיפולים נחשבים לקצרים יותר כמו ניתוח למשל. במידה ואתם חשים כאב, לקות או כל צורך כזה או אחר אשר בעקבותיו תרצו לעבור טיפול, יש לעשות זאת בליווי רופא עיניים מומחה.

ניתוח מונוויז'ן

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.