פסיכודרמה – הכל על השיטה שתעזור לכם להתחבר לעצמכם

תוכן עניינים

אנחנו נמצאים במסע אינסופי. מסע שבו אנחנו מנסים להבין מה התפקיד שלנו בחיים האלה. מסע שבו אנחנו לומדים את עצמנו יותר לעומק, לומדים להתחבר לעצמנו ולומדים לקבל את עצמנו. אנחנו לומדים לקבל את הצדדים הטובים שלנו וגם את הצדדים הפחות טובים שלנו. לומדים לקבל את העובדה כי אנחנו לא מושלמים וכי לעולם לא נהיה. מה שכן אנחנו יכולים להיות – שלמים עם עצמנו. ישנה שיטה מדהימה שיכולה לעזור לכם להתחבר לעצמכם והיא – פסיכודרמה. אז בואו נדבר על השיטה הזאת!

 

מה הפירוש של המילה פסיכודרמה?

פסיכו = נפש.

דרמה = פעולה.

משמעות המילה פסיכודרמה היא נפש בפעולה. בפסיכודרמה המטופל בעצם עומד אל מול בעיות וקונפליקטים שאותם הוא צריך לפתור כאשר הוא נמצא בתוך התפקיד שנתנו לו. שיטה מהממת כי היא הופכת את המטופל לאקטיבי – זאת לעומת פסיכותרפיה ששם המטופל הוא פסיבי.

 

מטפלי פסיכודרמה

מטפלי פסיכודרמה בעצם מטפלים ברפואה משלימה. הם מטפלים במגוון אוכלוסיות כמו לדוגמה בתי חולים, בתי אבות, מרכזים לטיפול בטראומה ופוסט טראומה, בתי ספר, מרכזים לטיפול בהפרעות אכילה והרשימה עוד ארוכה. מטפלים בשיטה הזאת מטפלים גם כן בקבוצות וגם כן בצורה פרטית כך שכל אחד יכול למצוא את המעטפת אשר מתאימה לו.

אישה צעירה מדברת עם המטפל שלה

היתרונות של הפסיכודרמה

פסיכודרמה היא טיפול אשר משלב גוף ונפש אבל לא רק. היא גם טיפול מדהים שאפשר לשלב אותו עם עוד סוגי טיפול – זאת כדי לקבל מעטפת גדולה יותר. כאשר מבצעים פסיכודרמה בקבוצה, אנשים נפגשים ולבבות מתקרבים. כך המטופלים מרגישים כי הם לא לבד. כי אנשים אחרים גם חווים קשיים ושזה בסדר.

 

למי מתאים הטיפול?

טיפול פסיכודרמה הוא טיפול אשר מתאים לאנשים רבים כגון אנשים אשר סובלים מ:

  • דיכאון
  • ביטחון עצמי נמוך
  • טראומה
  • פוסט טראומה
  • קשיים במערכות יחסים
  • חרדה
  • התמכרויות
  • בלבול בזהות המינית

גם כאן הרשימה עוד ארוכה. טיפול בעזרת פסיכודרמה הוא טיפול אפקטיבי מאוד שעוזר להמון אנשים.

 

הארון שלי ואני

'הארון שלי ואני' מציע סדנאות פסיכודרמה לקהילת הלהט״ב – זאת כדי לעזור להם להרגיש שלמים עם עצמם ללא צורך להסתיר את מי שהם. הם מציעים סדנאות מגוונות. אחד הדברים המדהימים שהם עושים הוא גם לתמוך בבני המשפחה כאשר הם לא יודעים איך להגיב כאשר בן משפחה אחר יוצא מהארון. תוכלו למצוא יותר פרטים בלינק הבא: https://omer-richman.co.il.

 

לסיכום

אנחנו נמצאים במסע ארוך של חקירה עצמית. מסע שאין לו סוף. לשם כך אנחנו נעזרים בחברים שלנו, במשפחה שלנו ולפעמים אפילו בשיטות מיוחדות כמו לדוגמה פסיכודרמה. פסיכודרמה היא שיטה מהממת אשר משלבת משחק וריפוי – זאת כדי לחבר בין הגוף לבין הנפש של המטופל ולעזור לו בתהליך שלו.

שיטה מדהימה שיכולה לעזור למגוון רחב של אנשים. אז אם אתם מחפשים טיפול מיוחד שמחבר בין גוף לנפש, פסיכודרמה יכולה להיות הפתרון המושלם עבורכם!

מטפל בפסיכודרמה

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.