האם רפואה סינית יכולה לעבוד במקביל לרפואה המודרנית?

תוכן עניינים

בתרבות האנושית של ימינו מתקיימות שתי תפיסות עולם במקביל.

התפיסה הראשונה דוגלת בקדמה וטכנולוגיה, וכל מאווייה מתנקזים למטרה אחת – פיתוח האנושות ברובד הטכני בלבד.

בניגוד לתפיסה זו, קיים נרטיב שונה בחברה ששואף להידבק בטבע, ללמוד ממסורות קדומות ולהביא את האדם לפיתוח רוחני.

לכאורה נדמה כי לא ניתן ליישב בין התפיסות, האמנם?

 

איך כל זה קשור לרפואה סינית ורפואה מודרנית?

רפואה מודרנית מתבססת על התפיסה הראשונה, לפיה יש להביא את האנושות ולפיתוח אידיאלי ולטפל בבעיות במובן הטכני בלבד. לעומת זאת, רפואה סינית שואפת לחבר את האדם אל הטבע ובכך להביא אותו לריפוי. כמו כן, היא אינה מתערבת בגוף בצורה מלאכותית או כימית והיא שואפת להביא לריפוי נפשי וגופני כאחד.

 

האם ניתן ליישב את הסתירה?

באופן רעיוני ניתן ליישב את הסתירה בכך שהאדם צריך להכיל בתוכו את שתי התפיסות הללו. יש צורך בהתקדמות טכנולוגית והן בפיתוח רוחני ובחיבור לטבע. באופן מעשי ניתן לחלוטין לשלב בין סוגי הרפואה השונים – ניתן לטפל בעצמכם באופן טבעי עד כמה שניתן ולהשלים את הטיפול ברפואה מודרנית במקרים קיצוניים.

 

מה זה אומר בפועל?

אדם שמגיע לדיקור כל שבוע ומשתדל לאכול בריא ולהשתמש בצמחי מרפא יכול להשתמש בתרופה בעת הצורך. ההשפעה של הרפואה הסינית לא תיפוג ברגע שתיטלו תרופה, אבל חשוב שתעשו את זה רק במקרה הצורך. הטבעיות חשובה לגוף, אך יש מצבים שהגוף לא יכול להסתדר בכוחות עצמו לכן חשוב להתערב בצורה כימית, למשל מחלות קשות כמו סרטן.

 

האם יש מי שטוען אחרת?

כמו בכל דבר, יש מי שטוען שלא ניתן ליישב את הסתירה. מצד אחד, המתנגדים לרפואה סינית ייטענו שאין כל צורך בשיטות הרפואה הטבעיות. ומנגד, אנשים שאורח החיים שלהם הוא טבעי, ייטענו כי לא ניתן ליטול שום תרופה או לסטות מהדרך הטבעית. חשוב למצוא את דרך האמצע ולהעניק לעצמכם חיים טבעיים שמשלבים בתוכם את הרפואה המודרנית.

 

במה הרפואה הסינית מועילה לימינו?

הנושא הבסיסי ביותר עליו הרפואה הסינית נותנת מענה הוא התזונה. התזונה הסינית היא נכונה יותר מהתזונה שאנו מקבלים בתרבות המערב – ג'אנק פוד, ממתקים ועוד. תזונה לקויה היא שורש למחלות רבות, לכן עצם השימוש ברפואה הסינית מהווה מניעה של מחלות.

 

איפה ניתן לקבל מידע על רפואה סינית?

כיום יש ביקוש רב לדיקורים, ריפוי בצמחי מרפא ועיסוי סיני לכן יש הרבה אתרים ומקורות מידע בנושא. מומלץ להיכנס לאתר של ז'ונגיה ולהתרשם מהמקצועיות, המידע והשירות שמוצע באתר.

 

סיכום

תמיד ניתן ליישב בין סתירות, גדולות ככל שיהיו. החכמה היא להשתמש ביתרונות של כל רפואה ובכך לשמור על הבריאות שלכם. כיום יש מידע רב על רפואה סינית, אם יש לכם שאלות נוספות תוכלו להיכנס לאתרים השונים ולקבל את המידע הדרוש.

 

מחט

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.