תוך כמה זמן עוברת הרדמה של רופא שיניים

תוכן עניינים

טיפולים אצל רופא שיניים, רבות יידרשו מאתנו לבצע הרדמה מקומית, שתעזור לנו להתמודד עם הכאבים ועם הפרוצדורות שהרופא מתבצע.

הפרוצדורה הנפוצה ביותר שניתקל בה ושתדרוש הרדמה אצל רופא שיניים, היא עקירת שן בינה.

משך ההרדמה, כמובן יורגש שונה אצל כל אחד, וייקח לו משך זמן מעט שונה.

לפני הטיפול, מומלץ להכין את עצמכם ליום מנוחה, ולקחת חופש שכן כך תוכלו להתאושש מההרדמה, ומהפרוצדורה הכואבת שעברתם.

לפניכם הכל על תוך כמה זמן עוברת הרדמה של רופא שיניים.

 

מה היא הרדמה אצל רופא שיניים?

הרדמה שנעשית אצל רופא שיניים, מתבצעת למטופלים במגוון פרוצדורות מכאיבות ולא נוחות, כדי להקל על הטיפול ולהבטיח שיעבור עם כמה שפחות כאב. ההרשמה מתבצעת על ידי זריקה בצד הפה, ודואגת להרדים את האזור בו ניתנה הזריקה. הרדמה אצל רופא שיניים הינה פרוצדורה מקובלת גם באשר לביצוע טיפול שיניים בהרדמה מלאה לילדים, שכן רבות אלה לא מסוגלים לשבת ללא תזוזה ולבצע באופן המיטבי את הפרוצדורה אצל רופא השיניים. ההרדמה מרדימה את האזור המסוים בו ניתנה הזריקה, ולעיתים גורמת גם לתחושת נמלול בשפתיים, בלשון ובשאר חלקי הפה.

 

כיצד פועלת הרדמה מקומית?

הרדמה מקומית פועלת דרך הזרקה לרוב, אך גם בטיפות, תרסיס או משחה. ההרדמה למעשה מונעת מהעצבים להוליך את התחושות והכאב אל המוח. כך המטופל לא ירגיש כאב, ועם זאת הוא  עשוי להרגיש לחץ מסוים בפה והתעסקות בו. במקום בו ניתנה ההרדמה ובסביבה שלו – המטופל לא ירגיש כאב כלל, ורק לאחר שחרור ההרדמה לאחר מספר הדקות הממוצע, ישוב לחוש את האזור.

 

באילו מקרים נזדקק להרדמה של רופא שיניים?

הרדמה אצל רופא שיניים ,היא פרוצדורה שנזדקק לה בכל ניתוח כירורגי ופעולה חודרנית שמבוצעת בחלל הפה שלנו. הפרוצדורה המוכרת והפופולרית ביותר שנעשית עם הרדמה, היא עקירת שן בינה. בעת עקירת שן בינה, רבות יש צורך בחתיכת רקמות העור כדי להוציא את השן הכלואה, מצב כואב במיוחד שההרדמה החלקית באמת מקלה עליו. הרדמה מקומית נפוצה גם בעת סתימות למשל, ופרוצדורות רפואיות נוספות אצל רופא השיניים שמפעילות כאב ולחץ בפה.

 

כמה זמן לוקח להרדמה אצל רופא שיניים לעבור?

הרדמה אצל רופא שיניים, עוברת לרוב בממוצע אחרי כמה שעות בלבד. כל מטופל יגיב מעט שונה להרדמה אך לרוב מדובר בכמה שעות בודדות. ההרדמה מתפוגגת לאיטה, והתחושה באזור חוזרת באופן איטי ומדורג. רבות, אפשר לחוש בנמלול האזור כאשר ההרדמה מתחילה לסגת.

 

לסיכום

הרדמה אצל רופא שיניים היא פרוצדורה שנעשית בעת טיפולים רפואיים מורכבים שמפעילים כאב ולחץ בחלל הפה, כמו עקירה או סתימה. ההרדמה עוברת ופגה לרוב לאחר כמה שעות בלבד, וכך משחררת את חסימת העצבים שהפעילה, כדי לא להעביר את הכאב החל אל המוח. מדובר בפרוצדורה פשוטה למדי, שנעשית לרוב דרך זריקה באזור הרצוי.

 

שן

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.