2 דברים שלא ידעת על הפיג'מה שלך

תוכן עניינים

יש כל כך הרבה סגנונות של פיג'מות מבדים שונים ועיצובים שונים בחנויות הייעודיות ובאתרי האינטרנט השונים. יש פיג'מות חורף דקות, פיג'מות חורף עבות, פיג'מות חורף מבד פליז, פיג'מות קיץ קצרות, פיג'מות קיץ ארוכות, פיג'מות לעונת מעבר, כותנות לילה ארוכות, כותנות לילה קצרות ועוד ועוד. כל אחת ואחד אוהבים את הפיג'מה שלהם לפי העדפה אישית כמו הדפסים מסוימים ובדים ספציפיים כמו כותנה סאטן ועוד. 

 

המחקרים מוכחים שהפיג'מה תורמת לשינה

ישנם הרבה מאוד מחקרים על שינה, מה משפיע על איכות השינה? מה לאכול או להימנע מלאכול לפני השינה? כמה זמן לפני השינה לא מומלץ לעשות ספורט? ועוד שאלות רבות כדי לבדוק מה באמת יכול לשפר את איכות השינה שלנו.

אחד מהמחקרים שנעשו עסק דווקא על ההשפעה הרבה של הבגדים שאנחנו נכנסים איתם למיטה. המחקר עסק בכך בהחלפת בגדים שמיועדים ליום יום לבגדי שינה שמוגדרים כבגדי שינה. המחקר שם דגש על סוג הבד שיהיה נעים ונושם ושיהיה כיף לישון אתו לילה שלם וכמובן שיהיה מספיק גמיש לכל ההסתובבויות מצד לצד במהלך הלילה.

באותו מחקר בנישה אחרת הראו החוקרים, שזוגות שישנים יחד כאשר הם נכנסים לישון עם בגדי שינה מעט חשופים או סקסיים או אפילו בעלי בד נעים ורך כמו סאטן, משפרים את היחסים ביניהם. כך שבני זוג מרגישים יותר אטרקטיביים ונמשכים אחד לפני יותר. ואין כמו תנוחת כפיות לשינה טובה ומרגיעה. מאידך, כאשר בני הזוג נכנסים לישון במיטה עם פיג'מות בהדפסים מעט ילדותיים, או עם בגדים עם כתמים גורמים לחוסר עניין.

אז מהן העצות עד עכשיו לשינה טובה ובריאה יותר שהיו לנו עד עכשיו?

  1. החלפת בגדי היום יום לבגדי שינה שמיועדים לשינה.
  2. לבישת פיג'מות ובגדי שינה נעימים וסקסיים.

 

לסיכום

כל אחד מאיתנו בין אם מדובר בגברים שבנינו או בנשים שבינינו, אנחנו תמיד מרגישים בנוח בבגדים שנוח לנו איתם. ניקח לדוגמא את הג'ינס האלסטי הצמוד שמחטב את הישבן וגורם לרגליים להיראות ממש מחוטבות, כך שאנחנו מרווחים פעמיים – נוחות ויופי, שילוב מנצח!

כך גם פיג'מות לנשים או בפיג'מות לגברים. ברגע שניכנס למיטה עם בני הזוג שלנו עם הלבשה תחתונה שהיא מושכת ונעימה נרוויח גם כן פעמיים שלבסוף ניכנס לשינה עמוקה וטובה יותר. כאשר נוח לנו ואנחנו מרגישים נינוחים במה שאנחנו לובשים על העור שלנו, זה מוסיף לנו לתחושת הרוגע שעלינו להרגיש לפני שנת הלילה שלנו.

אם כך זה מדעי – כדי להשיג שינת לילה טובה ומתוקה כפי שכולנו רוצים, עלינו להבדיל בין בגדי היום יום לבין בגדי השינה, מעצם הפעולה היום יומי הזאת הגוף והמוח יודעים להבדיל גם בין זה שכעת עלינו לישון ולא להמשיך להיות ערים.

לילה טוב וחלומות נעימים

פִּיגָ'מָה

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.