4 בעיות רפואיות שפודיאטר יכול לפתור!

תוכן עניינים

יציבות, תנועה ושיווי משקל הם שלושה מאפיינים שהופכים אותנו ליצורים עצמאיים ופעילים, והרגליים שלנו משפיעות ומושפעות מהם. זו הסיבה שבגללה חשוב מאוד לבחון, לאבחן ולטפל בבעיות שקשורות לכפות הרגליים בהקדם האפשרי. במאמר זה נציג 4 בעיות שלפתרונן תוכלו להיעזר בפודיאטר.

 

פודיאטר

פודיאטר הוא מומחה לטיפול בבעיות שקשורות לכפות הרגליים ולקרסוליים. פודיאטרים הם בעלי ידע רב באנטומיה ובפיזיולוגיה של כף הרגל, מכירים היטב את הבעיות השונות שעלולות להיגרם לכפות הרגליים וגם את הטיפולים והפתרונות השונים לכל בעיה.

פודיאטרים יכולים לסייע למטופלים בעזרת  ייעוץ, על ידי שימוש בעזרים מותאמים ובאביזרים רפואיים שונים וכן להציע אבחון וטיפול. ישנם פודיאטרים מנתחים כמו אנדי קרף, ד"ר לפודיאטריה ומנתח שיכולים לסייע גם בטיפולים כירורגיים, לטיפול בבעיות בכף הרגל.

פודיאטר

1 – בעיות בעקבים

גיד אכילס הוא הגיד העבה ביותר בגוף, הוא מצוי בחלק האחורי של הרגל ומחבר בין שרירי הרגל לעצם העקב. גיד אכילס קרוי על שם אכילס, לוחם מהמיתולוגיה היוונית שהוטבל או נמשח בחומר מגן אבל משום שאחזו בעקבו, נותר העקב בלתי מוגן ולמעשה, נקודת תורפה יחידה.

גיד אכילס גם הוא נקודת תורפה בגוף האדם ובנוסף לדלקת בו או קרע בו, העקב מושפע מאוד גם מדורבן כף הרגל. רוב המקרים שקשורים בטיפול בעקב זוכים לטיפול חיצוני בעזרת עזרים רפואיים, פיזיותרפיה או בעזרת תרופות אבל ישנם מקרים שדורשים אפילו ניתוח.

 

2 – ציפורן חודרנית

השימוש הנפוץ מדי בביטוי ציפורן חודרנית גורם למחשבה שמדובר בבעיה מינורית. אבל ציפורן חודרנית היא מצב שגורם לכאב רב, למוגבלות בתנועה ולעתים להוביל אפילו לזיהום מקומי. כאשר ישנה תופעה חמורה של ציפורן חודרנית, נדרש לעתים ניתוח מקומי כדי להסיר את הציפורן באופן בטוח ולמצוא פתרונות כדי להבטיח שהמצב לא יחזור על עצמו.

2 - ציפורן חודרנית

3 – רגל סוכרתית

עבור חולי סוכרת, הרגליים הם לא רק נקודת תורפה אלא איברים בסיכון של ממש. מחלת הסוכרת מייצרת נזק בכלי הדם בגוף ומובילה, בין השאר גם לאובדן תחושה בכפות הרגליים. כאשר אין חיווי של כאב, יש נטייה להתעלם מבעיות פיזיות והזנחה של הטיפול בבעיות בכף הרגל עלול להוביל להחמרה, לכיבים, לנמק ובמקרים מסוימים אף לקטיעת איברים. משום כך חשוב מאוד עבור חולי סוכרת להיות במעקב קבוע אצל פודיאטר, כדי לטפל בכל בעיה מוקדם ככל האפשר.

 

4 – בעיות במבנה כף הרגל

רבים מאיתנו סובלים בבעיות מבניות בכף הרגל, שעלולות לגרום לכאבים שיובילו למגבלת תנועה. אם אתם סובלים מפלטפוס, מבוהן פטישית או מיבלות כתוצאה מתקלה בביומכניקה של כף הרגל, פודיאטר הוא איש המקצוע שיוכל לסייע לכם. בעזרת שילוב של טיפולים, הדרכה לתרגילים, עזרים רפואיים כמו מדרסים ובמקרה הצורך, גם ניתוחים מקומיים לתיקון מבנה כף הרגל.

 

לסיכום

כפות הרגליים חשובות לנו מאוד, לתפקוד היומיומי  ולכן חשוב מאוד לטפל בבעיות שקשורות אליהן במהירות ובמקצועיות. אם אתם סובלים מכאב, פציעה או מגבלה בכף הרגל, תוכלו לקבל סיוע מפודיאטר.

4 בעיות רפואיות שפודיאטר יכול לפתור!

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.