4 דרכים להתמודדות עם מחלת האסטמה

תוכן עניינים

מה זה אסטמה? אסטמה היא מחלה בריאות שכיחה ביותר, כיום 9 אחוזים מהישראלים חולים באסטמה. מדובר במחלה שניתן לשלוט בה באופן יחסי למחלות אחרות ואם מתמודדים איתה נכון ההשלכות שלה לא חמורות. בקיצור מבין כל המחלות, מדובר במחלה יחסית פשוטה וניתנת לתפעול. כמו כן, הכלים והמודעות לאסטמה מאוד מפותחים היום וניתן לרכוש את המוצרים שעודרים לטיפול במחלה במחירים הוגנים. תופעות הלוואי של המחלה בדרך כלל באות לידי ביטוי בנשימה – קוצר נשימה, צפצופים, שיעול ועוד. א ז איך מתמודדים? מה חשוב להתמיד בו? הכל בכתבה הבאה.

 

תרופות

אמנם הרפואה האלטרנטיבית לא אוהבת להודות בזה, אבל תרופות הן פלא שהאנושות פתחה שמאפשר לחולים במחלות רבות לחיות את חייהם בצורה טובה יותר. התרופות שקשורות לאסטמה מתחלקות לשתי קבוצות – קבוצה שיש להתמיד בנטילתה באופן יומיומי כיוון שהיא עוזרת לשליטה במחלה, ותרופה שיש להשתמש בה רק בזמן התקף. התרופות הראשונות שיש ליטול אותן בצורה קבועה עוזרות להפחית תסמינים, להקטין את העוצמה של התסמינים, למנוע התקפים ועוד. הקבוצות השניות ניטלות בזמן התקף והן משפרות את התגובה של הגוף ומסייעות להתמודדות. גם אם אתם לא דוגלים בנטילת תרופות, במידה ולכם או לילדה שלכם יש אסטמה חמורה כדאי שלא תקלו בזה ראש. לפרטים נוספים על התמודדות עם אסטמה או עם מחלת שריר.

 

משאף

כדאי לכם לקחת א תכם משאף לכל מקום – זה מציל חיים ממש! המשאף עוזר לכם להתמודד עם התקף שתופס אתכם לא מוכנים. חשוב להתייעץ עם רופא כדי שהוא יתאים את המשאף למטופל – יש משאפים עם סטרואידים או עם חומרים שמרחיבים את הסמפונות ולא בהכרח מתאימים לכל אחד.

 

שמירה על אורח חיים בריא

אורח חיים בריא עוזר מאוד להתמודד עם אסטמה. חשוב לשמור על משקל תקין, תזונה בריאה, פעילות גופנית כיוון שהם מחזקים את הגוף, מונעים תסמינים ופשוט עוזרים להתמודדות. אל תצפו לקחת תרופות וזהו – אסטמה דורשת התמודדות כוללת. כמו כן, עישון מזיק מאוד לחולי אסטמה ומרחיב את הסיכוי להתדרדרות המחלה ושכיחות ההתקפים. הפסקת עישון היא בגד חובה לחולי אסטמה.

 

חיסונים

מומלץ לחולי אסטמה לקחת כל שנה חיסון לשפעת ולדלקת ריאות כיוון שחולי אסטמה חשופים עוד יותר למחלות האלה, הגוף שלהם חלש יותר והסיכוי שלהם לחלות גבוה יותר. אמנם יש אנשים שנמנעים מחיסונים, אבל במקרה של חולי אסטמה מדובר בהצלת חיים – זכרו שרפואה זה עניין של איזון, יש חשיבות לטבעיות אך במקומות שהיא לא יכולה לתת מענה יש להשתמש ברפואה המודרנית.

 

לסיכום

מחלת האסטמה שכיחה מאוד ויחסית קל להתמודד איתה. יש ליטול תרופות, להשתמש במשאף תואם לכם שרופא המליץ עליו, לשמור על אורח חיים בריא ולהתחסן בחיסונים שצוינו לעיל. מאחלים חיים בריאים ומאושרים.

אסתמה

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.