4 טיפים לשינה בריאה יותר בהיריון

תוכן עניינים

במהלך ההיריון נשים רבות יכולות לשים לב כי השינה שלהם אינה סדירה ואף הורסת את הבריאות.

אכן, נמצא קשר ישיר בין שינה רעועה במהלך ההיריון לבין הנטייה ללידה ארוכה יותר, פיתוח רעלת הריון, והצורך בניתוח קיסרי.

לכן, חשוב מאד כבר מהתחלה לבצע פעולות שבעזרתן נשמור על שינה רציפה וטובה.

בעיות בשינה לרוב יצוצו בתחילת ההיריון. באותה התקופה אנחנו עדיין מאד מתרגשות וגם לעיתים חשות ברע. בנוסף, גם בשליש האחרון להיריון, בו אנו כבר מתקשות ביום יום בגלל הכובד והעייפות, נשים לב שבעיה זו חוזרת. לכן, על מנת שנוכל להקל על עצמנו כמה שיותר, עלינו לשמוע לעצות הרופא שלנו, ללמוד לחלוק את החששות שלנו עם הקרובות אלינו שאולי חוו אותו דבר, ובעיקר לבצע את ארבעת הטיפים הבאים:

 

תנאים מרגיעים

בבואך לישון, חשוב שכחצי שעה לפני השינה תשמרי על תנאים מרגיעים. למשל, תוכלי לעשות מקלחת חמה ומרגיעה, לעמעם את האורות ולהימנע מהבזקים חזקים, להימנע ממסכים, ועוד. במהלך השינה עצמה מומלץ לעשות שימוש בכריות מיוחדת שנקראת כרית הריון והנקה. כרית היריון מיוצרת בצורת U ומאפשרת תמיכה מלאה לכל הגוף ובעיקר הרגליים והבטן. לאחר לידת התינוק היא גם משמשת להנקה.

 

שתי מים

עצה זו חשובה תמיד אך בהיריון היא חשובה אף יותר. צריכה מספקת של מים ימנעו התייבשות ותסייע לאיזון של הגוף כולו. במידה ולא תשתי מספיק מים, הגוף יתנהג בהתאם ויהיו כאבי ראש ונדודי שינה רבים.

 

לא לאכול לפני השינה

אכילה בזמן קרוב מדיי לשעת השינה לא מאפשרת לגוף שלך לעכל את הארוחה ובכך סביר שיהיה קושי גדול בהירדמות. לכן, דאגי לאכול כשעתיים לפני השינה לפחות ואף התמידי בתזוזה קלה לפני, על מנת שהגוף יעכל הכול.

מומלץ לצרוך אוכל המכיל ויטמין B, אשר לו השפעה על מערכת העצבים. לדוגמא, תוכלי לאכול מאכלים כתומים או לשתות תה קמומיל.

 

תתרגלי נשימה

חוץ מהעובדה שתרגול נכון של נשימה יסייע לך במהלך הלידה, הוא גם יעזור לך להירדם יותר מהר ולישון כמו שצריך. ניתן לתרגל נשימה באמצעות מדיטציות קצרות בהן המוח שלנו חדל מהתעסקות בדאגות ומחשבות ופשוט נמצא ברגע עצמו.

 

לסיכום

תקופת ההיריון היא תקופה נפלאה, ועל מנת שתהיה כזו כמה שיותר, למרות האתגרים שעולים, עלינו לדאוג לבריאות שלנו באופן רציף. אולי יותר מכל אדם, אישה בהריון זקוקה למנוחה מספקת ועמוקה כדיי שתוכל גם ללדת בקלות תינוק בריא ומאושר.

כדיי לדאוג לשינה תקינה חשוב להתמיד הרבה בשתיית מים, תזונה בריאה הרבה לפני השינה, לשמור על תנאים מרגיעים ונשימה עמוקה. לבסוף, מומלץ מאד לרכוש כרית היריון אשר צורתה מאפשרת לנו להוריד מעט מהמתח המצטבר בגוף. נוכל לעשות שימוש בכרית זו גם לאחר הלידה לשם הנקה.

אישה שוכבת

 

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.