4 מחלות שמזכות בפטור ממס הכנסה

תוכן עניינים

פטור מתשלום מס הכנסה ניתן בין השאר למי שנקבעו לו אחוזי נכות משמעותיים בוועדה רפואית של הביטוח הלאומי. נציג לפניכם 4 מחלות שמזכות את הלוקים בהם באחוזי נכות המביאים לפטור ממס הכנסה.

 

פטור ממס הכנסה

פטור ממס הכנסה הוא הטבת המס המקסימלית שניתן לקבל במדינת ישראל. תהליך בקשת הפטור הוא תהליך מורכב, בעיקר כאשר מדובר על פטור מתשלום מס הכנסה מסיבות בריאותיות. כאשר מדובר על קביעה של אחוזי נכות, כדי לבחון זכאות לפטור, התהליך כולל ועדה רפואית של הביטוח הלאומי, ורק מי שייקבעו לו אחוזי נכות מספקים, יהיה פטור מתשלום מס הכנסה. המחלות שמזכות באחוזי נכות גבוהים הן אלה שמשפיעות באופן דרסטי על התפקוד ועל איכות החיים של החולים בהן. נציג 4 מחלות כאלה.

מס הכנסה

  • סרטן

המחלה הראשונה שמזכה את החולים בה בפטור ממס הכנסה היא מחלת הסרטן. סרטן היא שם כולל למחלות שמקורן בגידולים ממאירים בגוף. כאשר חולה סרטן עובר טיפול משמעותי כמו הקרנות או טיפולים כימותרפיים שמשפיעים על תפקודו, או שתפקודו יורד עקב המחלה או כאשר נקבע כי מדובר על חולה סופני – ישנה זכאות כמעט ודאית לקבלת פטור מתשלום מס הכנסה.

 

  • סוכרת

סוכרת היא מחלה כרונית שדורשת טיפול מתמשך ומייצרת מגבלות רבות בתפקוד ובאיכות החיים. פטור מתשלום מס הכנסה ניתן לחולי סוכרת מסוג 1 וכן לחולי סוכרת מסוג 2, כאשר המחלה, השפעותיה או השפעות הטיפול בה גורמות להגבלה משמעותית ביכולת התפקוד ואף מובילות לאובדן כושר עבודה. סוכרת היא מחלה שמלווה בהוצאות רבות על תרופות ועל ציוד, והפטור ממס הכנסה הוא הטבה נוספת שנועדה להקל על החולים מבחינה כלכלית.

 

  • מחלות כרוניות אוטואימוניות

מחלות כרוניות הן מחלות שניתן לטפל בהן אבל אין להן תרופה ולא ניתן להחלים מהן, אלא רק להגיע למצב של נסיגה. המחלות האוטואימוניות הן מחלות שבהן, מסיבה כלשהי, מערכת החיסון תוקפת את הגוף עצמו. המחלות נבדלות זו מזו בעיקר במיקום התקיפה, כלומר באיבר שמותקף, ובמקרים רבים הן כרוכות גם בכאב ובפגיעה ממשית באיכות החיים. בין המחלות שנכנסות תחת ההגדרה של מחלות כאלה אפשר למצוא מחלות שמשפיעות על העור כמו פסוריאזיס, מחלות שמשפיעות על מערכת העיכול כמו קרוהן או קוליטיס כיבית, ואחרות.

 

  • עיוורון וחרשות

הפגיעות בחושים הן פגיעות מגבילות באופן משמעותי ובעיקר כאשר מדובר על חוש הראייה ועל חוש השמיעה, שהם החושים המרכזיים של האדם. מי שנקבע שליקוי הראייה שלו מגיע לכדי עיוורון כמו גם מי שנקבע שליקוי השמיעה שלו מגיע לכדי חירשות, זכאים לקבל פטור מתשלום מס הכנסה מתוך הבנה שמדובר במצבים שגורמים להוצאות רפואיות, וכרוכים בשימוש בעזרים חיצוניים כמו אמצעי נחייה או מכשירי שמיעה.

 

לסיכום

ישנן מחלות ומצבים שהשפעתם על החיים ואיכות החיים היא משמעותית עד כדי כך שבאופן כמעט ודאי הן יובילו לאחוזי נכות גבוהים ולפטור ממס הכנסה.

מס הכנסה

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.