4 שיטות לגמילה מוויד ללא סבל גדול

תוכן עניינים

על אף הפופולריות הרבה לה זכה צמח הקנאביס בשנים האחרונות, ברור לכל כי יש בו גם צדדים שליליים. לא מעט אנשים מפתחתים תלות הרסנית בסם הממכר ומארגנים את כל חייהם סביבו. במקרים בהם התלות נעשית גדולה מדי והתפקוד התקין נפגע (למשל, מפסיקים ללכת לעבודה כדי לעשן וויד בבית) צריך להתחיל תהליך של גמילה. במאמר הבא נמנה 4 שיטות לגמילה מוויד ללא סבל גדול.

 

עם קצת עזרה ממקצוענים

גמילה מוויד, ככל גמילה אחרת, היא תהליך לא פשוט כלל ועיקר. היא כרוכה בנטישת הרגלים מוכרים, אימוץ אורח חיים חדש (גם אם לא לגמרי לפחות במקצת) ובעיקר מלווה במאמץ מנטלי-נפשי גדול מאוד. על כן אחת משיטות הגמילה המומלצות ביותר היא פנייה לעזרה מקצועית. מכוני גמילה מוויד, מרכזי טיפול בהתמכרויות או ליווי פסיכולוגי פרטני הן אפיקים מומלצים שבעזרתם ניתן לסלול דרך חדשה. במקומות אלו מושם דגש גדול על עזרה איכותית מאנשי מקצוע בשילוב הקפדה על אימוץ נורמות בריאות לאורח החיים. לכן, ככל שהדבר מתאפשר, מומלץ מאוד לבצע את תהליך הגמילה במקום מסוג זה.

 

נפש בריאה בחברה בריאה

בשונה מגורמים ממכרים אחרים, לוויד יש לא פעם אפקט חברתי גדול מאוד. צריכתו נעשית באופן חברתי (מסיבות, ישיבות וכדומה) ולא פעם היא אף מעין "מפתח כניסה" לחוגים חברתיים מסוימים בהם מי שלא מעשן קנאביס  מרגיש מחוץ לעניינים. במידה וזה המקרה, הדרך לגמילה עשויה להתחיל בהחלפת חוג החברים. כחלק מהרצון להיגמל מצריכת וויד יש לאמץ חברה בריאה בה הקנאביס אינו אישיו. נכון, לא פעם זה כואב לוותר על חברים, אך לפעמים מדובר בדבר הכרחי לטובת הבריאות האישית והמשך הדרך הנכונה.

 

להתמכר לתחביבים

צריכת קנאביס באופן מסיבי היא לא פעם מעין תחליף לחוסר מסוים. הקנאביס מהווה שער לבריחה מהמציאות ולעיתים אף תירוץ לריקנות החיים. לכן דרך טובה לגמילה היא הפיכת החיים למלאים יותר – אימוץ תחביבים מיטיבים אשר יתפסו את מקומו של הסם ויגרמו לצרכנים להרגיש טוב יותר עם עצמם. התחביבים יכולים לבוא מתחומים שונים: אמנות על גווניה, התנדבות חברתית, פעילויות ספורטיביות ועוד. העיקר הוא להתמקד בדבר שאוהבים אשר ממלא את הזמן ותורם במידת מה לתחושת סיפוק ומשמעות מהחיים.

 

לדבר על זה

גמילה מוויד ככל גמילה, עשויה להיות אפקטיבית יותר עם היא מוצהרת. כלומר, חשוב ליידע את החברים, המשפחה והמעגל הקרוב בהחלטתה להיגמל. כך תהיה מטרה מול העיניים אשר כולם מודעים לה ולכן הרבה יותר קריטי לעמוד בה. בנוסף, במידה ויהיו מהמורות בדרך (וסביר להניח שיהיו מהמורות, גמילה כאמור היא אינה עניין קל) תוכלו להיעזר בחוג הקרוב ולא להתפתות להתמכרות הישנה. תוכלו לשאוב עידוד ודרבון מהמעגל הקרוב אשר יסייע לכם לדבוק בתהליך הגמילה ויהיה שם בשבילכם ברגעים הקשים, וזה באמת דבר חשוב מאין כמותו.

וויד
jasper-m / Pixabay
כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.