5 טיפים לזוגיות בריאה ויציבה

תוכן עניינים

זוגיות טובה היא מפתח לחיים בריאים ומאושרים. לבני הזוג שלנו יש יכולת מיוחדת ומקום מיוחד בחיים שלנו. בן הזוג שלנו הוא מישהו שהתאהב בנו וראה אותנו בצורה זוהרת ומלאת אהבה, ולצד זה גם ברגעים הכי קשים שלנו. הכרות כזו יכולה להיות מאד מחזקת ומעצימה, ולכן זוגיות טובה יכולה לגרום לנו לפרוח גם בתחומי חיים אחרים.

למרות כל זה רבים מאיתנו מוציאים את עצמנו בשלב זה או אחר בחיים מתקשים לנהל זוגיות טובה, בריאה ומיטיבה. קשיים בזוגיות יכולים להגיע בכל מיני רמות ולכן, אפשר לדאוג ל״תחזוק״ הזוגיות גם כשהיא במקום טוב. כמו שאנחנו עושים ספורט, גם אם שום דבר לא כואב.

 

איך עושים את זה? הלכנו לשאול את טובי המומחים וחזרנו עם כמה טיפים מנצחים

  1. הסתכלו על בן או בת הזוג שלכם – זה נשמע מוזר, הרי אתם רואים אותם כל יום ומכירים כל תו בפנים שלהם. האומנם? עשו לעצמכם שני תרגילים ממש מעניינים – הראשון – שימו לב למשהו אחד חדש, שלא ראיתם אצלם. או שהכרתם אבל הספקתם לשכוח. ספרו להם בחיוך על האבחנה החדשה או החדשה – ישנה שלכם. השני – נסו לדמיין איך הם היו בתור ילדים. זו יכולה גם להיות הזדמנות טובה להסתכל איתם ביחד על תמונות ילדות שלהם. יש בזה משהו רך, מצחיק ומאד מקרב.

מערכת יחסים בריאה ויציבה

  1. פיתחו את ערוצי התקשורת – תקשורת טובה מובילה ליחסים נעימים מאווררים ובריאים. נסו לכוון את עצמכם לתקשורת מיטיבה: פשוטה מצד אחד אך מלאת אמת ולא מפחדת להתמודד עם מורכבות. חשוב לזכור, תקשורת טובה זה משהו שאפשר ללמוד. בתוך בני אדם מלמדים אותנו הרבה דברים. אנחנו רוכשים כל מיני מיומנויות על ידי בית הספר, הסביבה וההורים, אבל פעמים רבות אנחנו לא לומדים מיומניות תקשורת אינטימית. תקשורת טובה מורכבים מעקרונות שניתנים ללמידה ויישום. ישנן המון דרכים לפתח תקשורת מיטיבה בין אם זה קריאת ספר שעוסק בנושא, האזנה לפודקאסט בנושא או טיפול זוגי.
  2. לכו לטיפול זוגי טיפול זוגי יכול להיות משנה חיים. היום טיפול זוגי הרבה יותר מקובל מבעבר. יתרה מכך הרבה אנשים שעברו טיפול זוגי מעידים על שיפור הקשר ושיפור רמת התקשורת. תזכרו מגיע לכם להיות מאושרים, חלק מהאושר שלנו כבני אדם מגיע מרגשות כגון: בטחון, שייכות ואהבה. בטיפול תלמדו איך לתקשר את הרגשות האלה, איך לראות את האחר וכיצד להתקרב שוב אחד לשנייה.
  3. תהיו חברים – בתוך עומס היומיום וריבוי המטלות המונחות על כתפינו אנחנו שוכחים לפעמים פשוט להיות חברים טובים. זכרו שפעם החברות בניכם היתה דבר פשוט. חישבו על בן או בת הזוג כחבר או חברה טובים שהייתם רוצים להיות שם בשבילם.
  4. תעשו כיף – אולי זה נשמע פשטני או מאולץ אבל אם תכניסו כיף אל החיים שלכם ואל הזוגיות, יקרה קסם. היחסים יהפכו לקלילים יותר. איך עושים כיף? אפשר לנסות ולצחוק יחד. לראות את הרגעים המצחיקים בחיים ולהדגיש אותם. אפשר לצאת לדייט כיפי משותף או לקבוע ערב כיף בבית שבו לא פשוט שוהים יחד ושמים את טרדות החיים בצד.

השקעה בזוגיות תטיב איתכם, הסביבה שלכם וגם עם בן הזוג שלכם. זוגיות יכולה להיות מעצימה, כיפית, מחזקת ומלאת אהבה ויכולה לתרום למדד האושר שלכם. האמינו שאתם יכולים להיות מאושרים ותשאפו לשם.

מערכת יחסים

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.