5 טיפים למציאת משרד חקירות שמתאים למקרה שלכם

תוכן עניינים

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם נדרשת התערבות של גורם חקירה מקצועי. בשל העומס הבלתי נתפס ממנו סובלת המשטרה, רבים מוצאים עצמם פונים אל משרדי חקירות פרטיים בתקווה להשיג את מבוקשם, החל מריגול תעשייתי ועד לגילוי בגידות בין בני זוג. בחירה במשרד החקירות הנכון למקרה שלכם, עשויה במידה רבה להיות זו שתעשה את ההבדל בין הצלחה מסחררת, יעילה ושקטה, לבין פיאסקו שממנו בוודאי תרצו להימנע. 

 

הגורם האנושי- חשוב מאין כמוהו

הסרטים האמריקאיים מלאי הקלישאות, נוהגים להציג את החוקרים הפרטיים כרובוטים קשוחים וחמורי סבר, שעושים את עבודתם עם אפס רגישות. חשוב להבין שהחוקרים הפרטיים במציאות, לפחות הטובים והיעילים שבהם, יהיו רחוקים מכך.

המקרים בהם פונים אזרחים במטרה לקבל את שירותיו של משרד חקירות פרטי, סובבים בדרך כלל סביב נושאים רגישים למדי, כמו איתור אנשים, גילוי בגידות וחשיפת האזנות סתר, הגורמים ללקוחות להיות חסרי שקט, מתוסכלים ואף חמור מכך. חוקר פרטי מוצלח יהיה בעל יכולת הכלה, אמפתיה ורגישות, שיסייעו לו להביא את התוצאות הטובות ביותר עבור לקוחותיו.

 

רגיש, אבל פרקטי

לצד הרגישות והאנושיות שבוודאי ראוי וצריך להיות ניחן בהם, החוקר הפרטי אותו אתם מחפשים הוא אינו חבר קרוב או פסיכולוג. אחרי הכול, הוא עובד עבורכם במטרה להגיע לחקר האמת. נכון שלעיתים לקוחותיו של החוקר מגיעים נסערים ומחפשים מזור לחשדות שלהם, אך הוא מסייע בממד הפרקטי ובו הוא צריך להתעסק. חוקר פרטי מיומן יהיה בעל ניסיון עשיר במגוון רחב של מקרים ותיקים. הוא יידע להתעסק רק בעובדות שלפניו, בעיקר ולא בתפל.

 

ניסיון

הפתגם "אין חכם כבעל ניסיון", מן הסתם יהיה נכון כאן שבעתיים. ככל שהחוקר יהיה מנוסה יותר, יהיו מאחוריו יותר "שעות טיסה" וותק בשטח. פירוש הדבר, שהוא יביא את התוצאות במהירות וביעילות. כאשר אתם מחפשים אחר חוקר פרטי מומלץ, וודאו כי מדובר בחוקר המשתייך למשרד מוכר, רצוי כזה עליו ניתן לקבל המלצות מגורמים שאתם סומכים על דעתם. ניתן להתרשם מניסיונו והמוניטין שצבר המשרד לאורך השנים על מנת לקבל החלטה מושכלת.

 

תחום התמחות- פרמטר קריטי

אחד הדברים החשובים בחוקר הפרטי שבו תבחרו בסופו של דבר הוא לא רק ניסיון בוותק ובשנים, אלא גם בתחום ההתמחות הרלוונטי. למשל, אם אתם מבקשים לאתר אדם שחייב לכם כספים ונמלט אל זרועותיה של קהילה חרדית סגורה מעבר לים, מומלץ לבחור במשרד כבר התמודד בעבר עם תרחיש שכזה, שכן ככל שהנושא מורכב יותר, כך עבודתו של החוקר תהיה מורכבת גם היא.

 

המלצות- בדרך כלל בדיסקרטיות

לבסוף, תרצו לבחור בחוקר פרטי מומלץ על פי לקוחות. אך בשל תחום העבודה הדיסקרטי שלו, לא תוכלו למצוא המלצות במרחבי הרשת כמו כל נותן שירות אחר. בהגיעכם לפגישת ייעוץ עם חוקר פרטי, תוכלו לבקש את רשימת הלקוחות שלו ואת חוות הדעת שהם הביעו אודות עבודתו, על מנת לבחור בחוקר הפרטי הטוב ביותר עבורכם.

משרד חקירות

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.