5 סיבות למה כדאי לכם לעשות סדנאת צחוק

תוכן עניינים

סדנאות צחוק עוזרות לאנשים בכל יום להתחבר אל עצמם, לשחרר ולנשום לרווחה. הן מספקות לנו סביבה מבוקרת ומזמינה. שהיא אכן מהנה, אך גם מספקת לכם סגולות רבות בזכות כוחו של הצחוק.

 

הסיבות

כעת נפנה לסקור את 5 הסיבות העיקריות שעבורן כדאי לכם לעשות סדנאת צחוק.

 

הפגת מתחים

צחוק יוצר אפקט משחרר מתח ויכול גם לגרום לך להרגיש מרומם או סיפוק. חוקרים מצאו שצחוק מפחית את שלושת הורמוני הלחץ: קורטיזול, אפינפרין ודופמין. חיפוש אחר חוויות חיוביות שגורמות לנו לצחוק עושה הרבה לפיזיולוגיה שלנו ועוזר לנו להישאר בריאים, מכיוון שצחוק יכול לסגור את שחרור הלחץ הזה. על ידי שחרור הורמונים מסוימים למערכת הדם שלנו שבתורם מסייעים להפיג מתחים.

סדנת צחוק

מערכת חיסונית טובה יותר

צחוק קשור ליתרונות בריאותיים כמו שיפור בזרימת הדם ורמות נמוכות יותר של סבירות להתפרצות של דלקת. מחקר אחד מאוניברסיטת ווסטרן קנטקי קשר צחוק עם חיזוק חסינות, הודות למספר מוגבר של תאים הורגים טבעיים שעוזרים לתקוף מחלות. אשר תועדו במהלך המחקר בכמויות גדולות יותר בקרב אנשים שנוטים לצחוק יותר.

 

מנגנון התמודדות

צחוק בזמן קושי יוצר כמעט תמיד תוצאות חיוביות ובעצם עוזר לשמש כמנגנון יעיל כנגד אתגרים שצצים במהלך החיים. מחקרים מראים ש-50% מחולי הסרטן משתמשים בהומור כסוג של טיפול.* אחד הניצולים בסרטן אמר שבמהלך הטיפול שלו, "כעס, דיכאון והכחשה לקחו איתם חלק קטן ממני. אבל הצחוק גרם לי להיות פתוח יותר לרעיונות, מזמין יותר לאחרים ואפילו קצת יותר חזק מבפנים".

סדנת צחוק

שיכוך כאבים

אתם יכולים לצחוק את הכאב? חוקרים שוויצרים מדווחים כי צחוק והומור יכולים להגביר את סבילות הכאב – ככל הנראה בגלל שחרור אנדורפינים שעוזרים להקל על מתח שרירים. צחוק יכול גם להסיח את הדעת מכאב ומחלות. בשל ההורמונים שמופרשים במהלך הצחוק אל תוך מערכת הדם שלנו ובעיקר באזור המוח.

 

איכות החיים

צחוק הוא פעילות חברתית ויש יתרונות ברורים לבילוי עם חברים ובני משפחה – הוא גורם לנו להרגיש טוב יותר ונותן לנו דחיפה. לפי מחקרים רבים, ללא קשר אם לצחוק יש יתרונות בריאותיים מוכחים, הוא בוודאי ישפר את האושר ואיכות החיים שלכם. באופן ששום תרופה או סם לא יצליחו לחקות. איכות חיים היא דבר שקשה למדוד, אבל חיוכים וצחוק יכולים להיות אומדן מצוין לאיכות החיים שלכם.

 

לסיכום

הרשמה אל סדנת צחוק שיכולה לספק לכם כל כך הרבה סגולות, ולשפר את אורח החיים שלכם, נשענת על הצורך האנושי בשמחה. שמחה שנובעת ממקום אמיתי שלוקח בחשבון את הצרכים שלכם בסביבה מבוקרת ומקצועית, ועוזרת לכם לצאת אל העולם שלמים ומאושרים יותר. הינה התרופה שלא יכול לרשום הרופא אבל בהחלט לחזק את הטענה שצחוק טוב לבריאות.

סדנת צחוק

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.