5 סימנים לכך שכדאי שתבקרו רופא שיניים

תוכן עניינים

רבים מנסים להתחמק מביקור אצל רופא שיניים מסיבות כאלה ואחרות, אבל תחום זה חשוב מאוד לצורך שמירה על בריאות הפה. אם אתם מאלה שנוטים לדחות את הביקורים או להזניח אותם עד שאתם מתחילים לחוות כאבים משמעותיים, אנחנו פה בשביל לעזור לכם להגיע לביקור אצל רופא שיניים עוד לפני שהמצב מחמיר. במאמר זה נספר לכם על חמישה סימנים נפוצים, שמעידים על כך שכדאי לכם לקבוע פגישה עם רופא השיניים שלכם בהקדם.

 

רגישות וכאב בשיניים

אחד הסימנים הברורים לכך שכדאי לפנות אל רופא שיניים הוא כאב או רגישות בשיניים שנמשכים לזמן מה. אם אתם חווים כאב חד או פועם בשיניים, בלסת או בחניכיים- זה יכול להעיד על כך שיש לכם בעיה רפואית כלשהי, לדוגמה חורים בשיניים, דלקת חניכיים ועוד. רגישות בשיניים, מצב בו אתם מרגישים אי נוחות בזמן אכילה או שתייה של מאכלים ומשקאות מסוימים, יכולה גם היא להיות סימפטום של בעיות שיניים שונות. חשוב לא להתעלם מהסימנים האלה מאחר וזה עלול להוביל להחמרה של המצב, ובעקבות כך לטיפולים מורכבים יותר בהמשך הדרך.

רופא שיניים נס ציונה

דימום בחניכיים

חניכיים בריאות לא אמורות לדמם. לא בזמן אוכל, לא בזמן צחצוח שיניים ולא עם חוט דנטלי. אם אתם מבחינים בכך שהחניכיים שלכן מדממות זה יכול להיות סימן מובהק לדלקת חניכיים. דלקת חניכיים מאופיינת בדרך כלל על ידי חניכיים נפוחות ואדומות וזה יכול להחמיר בהמשך אם לא מטפלים בדלקת.

בדיקות שיניים סדירות יכולות לסייע באבחון הבעיה מוקדם ובטיפול נכון. בכל הקשור אל רופא שיניים נס ציונה או כל ישוב אחר בו אתם מתגוררים, יזמנו לכם כתובת לבדיקה וטיפול הולמים.

 

ריח רע מהפה

מדי פעם ריח רע מהפה יכול להיות נורמלי, לדוגמה כשאוכלים מזון מסוים כמו שום. אבל אם יש לכם ריח רע מהפה באופן מתמשך זה יכול להעיד על בעיית שיניים. אם זה בגלל הצטברות של חיידקים בפה, חורים או זיהום- רופאים יידעו לזהות את הסיבה העיקרית לריח מהפה ולהמליץ על טיפול מתאים.

רופא שיניים נס ציונה

שינויים במראה של השיניים

אסור להתעלם מכל שינוי ניכר במראה של השיניים שלכם. בין השינויים האלה אפשר למצוא שינויי צבע, סדקים, שחיקה, התפתחות של כתמים לבנים ועוד. כל שינוי כזה יכול להעיד על בעיית שיניים אחרת, כמו עששת, חריקת שיניים וכדומה. ביקור אצל רופא השיניים שלכם ברגע שאתם מבחינים בשינויים יכול לסייע לכם למנוע נזקים נוספים בעתיד- ולהבטיח את זה שהחיוך שלכם יישאר שלם ורחב.

 

כאבי לסת

כאבים באזור הלסת, אי נוחות או קולות נקישה בעת פתיחה וסגירה של הפה יכולים לפעמים להעיד על בעיה במפרק הלסת. בעיה זו יכולה להוביל לתסמינים שונים שלא הייתם מקשרים בהכרח לרפואת הפה, כמו כאבי ראש. זה יכול להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים שלכם ואסור להתעלם מהבעיה, ועל כן חשוב לבקר אצל רופא בהקדם.

רופא שיניים נס ציונה

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.