5 עובדות חשובות על השתלות שיניים

תוכן עניינים

חיוך יפה ומושך תשומת לב הוא לא רק אינדיקטור למצב בריאותי תקין, אלא גם מעניק ביטחון עצמי לבעליו. אבל מה לעשות אם לא כל השיניים נשמרו או רובן הרוסות או ניזוקו מעששת קשה? במקרים כאלה, רק השתלת שיניים יכולה להציל את המצב ולהחזיר את החיוך המושלם. קבלו חמש עובדות שחשוב להכיר לפני שניגשים לתהליך ההשתלה.

 

  • מהו שתל דנטלי וממה הוא עשוי?

שתל דנטלי הוא שורש שן מלאכותי העשוי מטיטניום כירורגי שנועד להחליף שורש של שן שנעקרה. השתל עשוי בצורה שמאפשרת להתמזג לחלוטין עם רקמת העצם של הלסת. טיטניום הוא חומר רפואי מוכח ועמיד שאינו נדחה על ידי גוף האדם. שתל דנטלי מחליף שורש שן טבעי ומחקה את צורת השורש של שן אמיתית, שעליה מותקן לאחר מכן כתר.

השתלת שיניים

  • סוגים עיקריים של השתלת שיניים

ההבחנה הנפוצה ביותר בין סוגי השתלת השיניים מבוססת על צורת השתל:

  • Root From – צורה ההשתלה הנפוצה ביותר שבה שתל עשוי בצורת שורש עם הברגה, שבגללו הוא מוברג בצורה נוחה לשכבות העמוקות של העצם.
  • Subperiosteal – סוג השתלה שמתאים לאנשים בעלי לסתות צרות, בהן לא תמיד יש מקום להשתלה סטנדרטית.
  • Plate form – במקרים בהם מסיבה כלשהי המטופל לא יכול לעבור השתלת עצם ונפח העצם שלו אינו מספיק, משתמשים בשתלים מיוחדים שמתאימים ללסת הצרה של המטופל.
  • השתלה ביום אחד – במידה ומדובר במטופלים להם יש עצם לסת רבה ניתן לבצע השתלת שיניים ביום אחד, מיד לאחר עקירה של השן.

 

  • מתי מומלץ לבצע השתלת שיניים ביום אחד

סוג זה של השתלה מאפשר למטופלים לשחזר שורה שלמה של שיניים או ליצור שתל לשן אחת בלבד. טכנולוגיה זו מאפשרת להחדיר שיניים ביום אחד ולהחזיר מיד חיוך יפה ויכולת לאכול בנוחות. השתלה ביום אחד טובה במיוחד במקרים של היעדרות מוחלטת או כמעט מוחלטת של שיניים, כאשר אין זמן להמתנה ארוכה ורוצים לחזור במהירות לחיים מלאים.

 

  • מתי לא מומלץ לבצע השתלת שיניים ביום אחד

ישנם מצבים מסוימים בהם השתלה ביום אחד אינה אפשרית. התוויות נגד להשתלות שיניים הן: אוסטאופורוזיס מתקדם, מחלות אונקולוגיות, פתולוגיות של רקמת חיבור, קרישת דם לקויה, הפרעות במערכת החיסון ומחלות זיהומיות חריפות. במקרים אלו הרופא ימליץ על שיטה חלופית לשיקום הפה.

 

  • טיפול בשתל

השיניים המושתלות צריכות להיות במעקב וטיפול קבוע וחשוב לטפל בהן בדיוק כמו בשיניים אמיתיות. בדיקות שיניים סדירות ושגרת היגיינת הפה, הן בבית והן אצל שיננית, הכרחיות כדי להבטיח שתלים דנטליים שיחזיקו מעמד לאורך שנים רבות.

 

סיכום

איבוד שן יכול להשפיע על הביטחון העצמי של האדם, אבל עם השתלות שיניים, כל אחד יכול לחזור לשגרה ולחיות את החיים במלואם ללא פשרות.

שתלים

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.