9 תכונות בריאותיות של זעפרן

תוכן עניינים

הזעפרן המכונה גם זהב אדום הינו תבלין נחשק המיוצר מפרחי הכורכום הנפלאים, הזעפרן נחשב לאחד התבלינים הבריאותיים שיש. האופי הבריאותי שלו מגיע יחד עם המחיר היקר שנובע מטיפול ועבודת יד עדינה בקטיפתו וכל תהליך הוצאתו לשוק.

 

עוד קצת על הזעפרן

פרחי הכורכום גדלים בעיקר בארצות ערב, יוון, מרוקו, ספרק ואיטליה, עלי הכותרת סגולים ובמרכזם בבסיסו של הפרח עמוד עלי צהוב בו נמצאים האבקנים ולצידם שערות זעפרן אדומות עדינות. כל זעפרן נקטף מבסיס הפרח ביד עדינה ולאחר מכן מחומם בקערות מיוחדות על מנת לחזק את טעמו המתוק, הטיפול קפדני ומסורתי כמו בימי קדם – בכל זאת מדובר בתבלין היקר בעולם.

  1. חיזוק המערכת החיסונית – זעפרן מכיל ויטמין C בכמות גדולה הידוע כמחזק למערכת החיסונית. בנוסף הזעפרן מכיל חומרים טבעיים המזרזים את ייצור כדוריות הדם הלבנות המשמעותיות עבור המערכת החיסונית והן מייצרות את הקולגן שאחראי על ריפוי פצעים וזיהומים.
  2. שיפור הזיכרון – מחקרים רבים הוכיחו כי הזעפרן משפר את הזיכרון גם אצל קשישים ואנשים הסובלים מתפקוד מוחי לקוי, תמצית זעפרן משמת כטיפול טבעי למחלות השכחה ואלצהיימר.
  3. הגברת זרימת הדם בגוף – בזכות כמות גדולה של ברזל ורכיבים נוספים צריכת הזעפרן מגדילה את רמת החמצן בדם וכך הזרימה מוגברת והמעבר של חומרים חיוניים בגוף מתגבר גם הוא.
  4. טיפול טבעי מונע למחלת הסרטן – נוגדי החמצון שבזעפרן נמצאו מעכבי התפתחות לתאים סרטניים וכמגדילים ייצור של לימפוציטים המונעים היווצרות של תאים סרטניים חדשים.
  5. בריאות הלב – אשלגן הוא אחד הרכיבים האחראים על תפקוד הלב, צריכת תמצית זעפרן המכילה כמויות גדולות של אשלגן מיסודו של הפרח תשפר משמעותית את תפקוד הלב ותעזור במניעת התקפי לב ושבץ.
  6. תפקוד מערכת העצבים – ויטמין B6 המצוי בזעפרן עוזר למנוע בעיות עצביות בגוך הנגרמות בדרך כלל מעומס יתר ולכן הוא מתאים לספורטאים שאופי העבודה והחיים שלהם הינו אינטנסיבי לגוף.
  7. צפיפות עצמות – תמציות הזעפרן מכילות מינרלים ותרכובות טבעיות אחרות שמסייעות לגוף לאגור את הסידן החיוני להתפתחות העצם. צריכה של תמציות אלה תסייע בהתפתחות תקינה של עצמות בקרב מתגברים ובמניעת בריחת סידן בגיל השלישי.
  8. שמירה על רמת תקינות של סוכר בדם – רכיבים טבעיים שנמצאו בזעפרן מסייעים ליציבות האינסולין והגלוקוז בדם וכך מווסת את רמות הסוכר בדם ולכן הוא מצוין עבור לחולי סכרת.
  9. לחץ ותסמיני חרדה – בתקופה כזו בה אנשים רבים מתלוננים על חרדה ולחץ בשגרה הזעפרן יכול לעבור כתרופה טבעית לחרדות ודכאון דרך שחרור ההורמונים השמחים במוח, בנוסף עוזר לשינה טובה יותר שיכולה להיות מופרעת עקב תסמיני הלחץ והחרדה.

 

כמה מילים אחרונות

הזעפרן עצמו יקר מאוד ויש להיזהר מזיופים הקיימים בשוק, על מנת לקבל את כל הרכיבים הבריאותיים שלו מומלץ לצרוך באופן יומיומי תמצית זעפרן שניתן להשיג בחנויות השונות.

תבלין

 

כדי לקבל יעוץ פסיכולוגי

מלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם.